Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ČT1 ve Stonařově se od 2. 6. stěhuje na 37. kanál

1.6.2010, Jiří Piškula, aktualita
Analogové vysílání programu ČT1 z převaděče ve Stonařově na Vysočině se vzájemně ruší s digitálním vysíláním z lokality Jihlava – Javořice. Převaděč bude druhý červnový den přeladěn na vyšší kmitočet.
Na vysílači Jihlava – Javořice bylo v závěru dubna 2010 zahájeno digitální pozemní vysílání sítě 2 s komerčními TV stanicemi, a to dle kmitočtového přídělu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) na 35. kanálu. Během následných kontrolních měření byl potvrzen předpoklad, že digitální signál sítě 2 z Javořice se navzájem ruší s analogovým pozemním vysíláním ČT1 na 35. kanálu z převaděče ve Stonařově na Jihlavsku.


Vysílač Jihlava-Javořice ruší analogovou ČT1 z převaděče Stonařov na Vysočině.

Pro zajištění plného komfortu při příjmu analogové Jedničky Česká televize využije náhradní kmitočet a převaděč ČT1 ve Stonařově se ve středu 2. června 2010 přesune z dosavadního 35. na 37. kanál. Přeladění si vyžádá krátkou výluku. Diváci přijímající ČT1 z analogového převaděče ve Stonařově budou následně muset na svých přijímačích přeladit předvolbu, na níž mají první program České televize uložený. Není vyloučeno, že některé systémy individuálních a zejména společných televizních antén (STA) bude potřeba odborně upravit.

Ve Stonařově je v provozu také analogový převaděč ČT2 (44. kanál). Jak již Česká televize dříve informovala, tento vysílač malého výkonu bude 30. června 2010 definitivně vypnut..

Zdroj: Česká televize.