Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ČT spouští digitální dokrývače pro Broumov a Strání

31.5.2011, Jiří Piškula, aktualita
Česká televize k 31. 5. 2011 rozšiřuje svou digitální síť 1 o dokrývače digitálního pozemního vysílání (DVB-T) pro Broumov na Náchodsku a Strání na Uherskohradišťsku. Tím se zvýší celkový počet vysílačů šířících multiplex veřejné služby na 87.
Česká televize v úterý 31. května 2011 rozšířuje svou síť 1 o dva digitální dokrývače. Celkem tak bude v provozu již 61 digitálních vysílačů malého a 26 velkého výkonu, které šíří multiplex veřejné služby.


Dokrývač ve Strání na Uherskohradišťsku vylepší pokrytí MUX1 v okolních obcích (výrazně světlejší místa na mapě pokrytí po jeho spuštění zmizí).

Po vyhodnocení dalších výsledků kontrolních měření a na základě standardní metodiky pro dokrývání digitálního pozemního vysílání Česká televize rozhodla o vybudování digitálních vysílačů malého výkonu v Broumově na Náchodsku a ve Strání na Uherskohradišťsku.

Název dokrývače
Stanoviště
Kanál
Polarizace
Okres
Spuštění
BroumovHvězda
40
Horizontální
Náchod
31. 5. 2011
StráníDubina
43
Horizontální
Uh. Hradiště
31. 5. 2011

Digitální opakovač ČT Broumov – Hvězda bude uveden do řádného provozu v úterý 31. května 2011. Vysílat bude v horizontální polarizaci na 40. kanálu (v rámci jednofrekvenční sítě SFN s digitálním vysílačem ČT velkého výkonu Trutnov – Černá hora). Stejně tak v úterý 31. 5. 2011 začne vysílat digitální převaděč ČT Strání – Dubina, a to v horizontální polarizaci na 43. kanálu.

Česká televize upozorňuje, že u nově spouštěných digitálních opakovačů (v tomto případě Broumov – Hvězda) může za nepříznivých místních podmínek během několika dnů až týdnů po spuštění dojít k úpravě vysílací technologie z opakovače na převaděč, a tím ke změně vysílacího kmitočtu. ČT proto doporučuje počítat s touto možností při případných úpravách systémů společných televizních antén (STA).

Zdroj: Česká televize, digitalne.tv