Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ČT posiluje DVB-T na Vsetínsku

4.2.2011, Jiří Piškula, aktualita
Česká televize neustále optimalizuje pozemní digitální šíření svých kanálů obsažených v multiplexu veřejné služby – pozemní vysílací síti 1. V rámci zlepšování pokrytí v místech s nižší kvalitou příjmu spustí během února 2011 další dva digitální dokrývače.
K rozšíření pokrytí pozemní digitální sítě 1 dojde 7. 2. 2011 v údolí Vsetínské Bečvy, konkrétně v obci Huslenky a v městysu Nový Hrozenkov.

Název dokrývače
Stanoviště
Kanál
Polarizace
Spuštění
HuslenkyU Sivků
33
Horizontální
7. 2. 2011
Nový HrozenkovHumenec
33
Horizontální
7. 2. 2011

Digitální dokrývače Huslenky – U Sivků i Nový Hrozenkov – Humenec budou fungovat jako opakovače signálu na 33. kanálu, tedy v rámci jednofrekvenční sítě (SFN) v územní oblasti Zlín. Do řádného provozu budou uvedené během pondělí 7. února 2011.

Česká televize je provozovatelem své vlastní sítě 1 pro digitální pozemní vysílání (DVB-T) takzvaného multiplexu veřejné služby. Ten divákům nabízí všechny čtyři programové okruhy ČT v digitální kvalitě (ČT1, ČT2, zpravodajský ČT24 a sportovní ČT4), digitální doplňkové služby (jako je elektronický programový průvodce EPG) a také sedm stanic Českého rozhlasu. Dle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) od konce září 2010 síť 1 pokrývá 99,9 % obyvatel České republiky.

Zdroj: Česká televize