www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Content-Aware Fill nyní i pro video v Adobe After Effects

Content-Aware Fill nyní i pro video v Adobe After Effects
, , aktualita
Působivá funkce Content-Aware Fill, která ve Photoshopu dokáže na základě okolí objektu tento objekt vymazat z fotografie, se nyní dostává i do zpracování videa. Nově to umí i Adobe After Effects.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe neusíná na vavřínech a stále vylepšuje své aplikace. Nyní se dostalo na aplikaci After Effects, která slouží k úpravám videa. Nově dostane funkci, kterou každý střihač videa jistě záviděl fotografům v jejich Photoshopu. Jde o funkci Content-Aware Fill, která dokázala označený objekt vymazat z fotografie, aniž by to v mnoha případech bylo jakkoli poznat. Nyní bude možné nechat takto zmizet i objekty z videosekvencí. Příkladem mohou být lidé, auta, značky a cedule, nechtěné stíny (např. ty od mikrofonu) a podobně. O zpracování obrazu se tu už tradičně stará umělá inteligence Adobe Sensei. Stačí jen některým z maskovacích způsobů označit oblasti v některém ze snímků, kde překáží a aplikace se pokusí je vymazat a inteligentně nahradit v celé videosekvenci.
 
 
Adobe ale zapracoval i v dalších oblastech. Nyní dokáže využívat většího počtu GPU, zlepšila se také hardwarová akcelerace při kódování do H.264 a HEVC v Premiere Pro. Přibyla i akcelerace pomocí GPU pro některé efekty (např. změnu barvy). Vylepšeno bylo také zpracování zvuku zejména v situacích, kdy je slyšet ambientní hluk proti záměrnému zvuku, jako je např. mluva.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik