Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Content-Aware Fill nyní i pro video v Adobe After Effects

4.4.2019, Milan Šurkala, aktualita
Působivá funkce Content-Aware Fill, která ve Photoshopu dokáže na základě okolí objektu tento objekt vymazat z fotografie, se nyní dostává i do zpracování videa. Nově to umí i Adobe After Effects.
Společnost Adobe neusíná na vavřínech a stále vylepšuje své aplikace. Nyní se dostalo na aplikaci After Effects, která slouží k úpravám videa. Nově dostane funkci, kterou každý střihač videa jistě záviděl fotografům v jejich Photoshopu. Jde o funkci Content-Aware Fill, která dokázala označený objekt vymazat z fotografie, aniž by to v mnoha případech bylo jakkoli poznat. Nyní bude možné nechat takto zmizet i objekty z videosekvencí. Příkladem mohou být lidé, auta, značky a cedule, nechtěné stíny (např. ty od mikrofonu) a podobně. O zpracování obrazu se tu už tradičně stará umělá inteligence Adobe Sensei. Stačí jen některým z maskovacích způsobů označit oblasti v některém ze snímků, kde překáží a aplikace se pokusí je vymazat a inteligentně nahradit v celé videosekvenci.
 
 
Adobe ale zapracoval i v dalších oblastech. Nyní dokáže využívat většího počtu GPU, zlepšila se také hardwarová akcelerace při kódování do H.264 a HEVC v Premiere Pro. Přibyla i akcelerace pomocí GPU pro některé efekty (např. změnu barvy). Vylepšeno bylo také zpracování zvuku zejména v situacích, kdy je slyšet ambientní hluk proti záměrnému zvuku, jako je např. mluva.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama