Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Compro představí nové tunery a HD přehrávač

25.5.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Compro Technology si na Computex 2009 chystá prezentaci svých aktuálních produktů, kam patří IP kamerové systémy, ale také nový televizní tuner a HD multimediální přehrávač. Ty nám představuje v tiskové zprávě již předem.
Jednak je to tedy PCTV tuner s označením VideoMate Vista U3600F. Ten přichází v podobě flash disku pro rozhraní USB, takže jde o klasickou "tyčinku". Setkáme se zde s příjmem pozemního DVB vysílání, možností sledovat obraz ve formátu H.264 a rozlišení až 1080i, FM tunerem a Microsoftem certifikovaným dálkovým ovladačem. Ten tedy bude pochopitelně určen hlavně pro práci s Windows Media Center, ale také s firemním softwarem ComproDTV.Druhým tunerem je VideoMate W800F v podobě externího boxu. Nejvyšší rozlišení jsou zde 1920 x 1200 a 1920 x 1080, je tu také kromě TV přijímače i FM rádio, jež můžeme poslouchat i bez zapínání počítače. W800F podporuje také přímé přehrávání videí (MPEG-2, MPEG-4 part II), audia (MP3/WAV/WMA) a JPG z USB flash disků a mezi konektory patří S-Video, kompozitní video a stereo audio vstup. Připojit tedy můžeme třeba DVD přehrávač, videorekordér nebo moderní konzole.

A pak je tu VideoMate Network Media Centre s moderním designem a schopností přehrávat videa v rozlišení Full HD (1080p), přehrávání i záznamu televizního signálu s podporou MPEG-2 a H.264. Funguje tedy jako domácí mediální server pro filmy, hudbu a fotografie. Proto nesmí chybět rozhraní HDMI a rozhraní Serial ATA pro připojení pevného disku. Nakonec Compro zmiňuje zcela tichý chod díky pasivnímu chlazení.

Zdroj: TZ Compro
reklama
reklama