Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ComfortVu natahuje krk za Vás

20.7.2013, Michal Spáčil, aktualita
K americkému snu patří dům s krbem a nad ním plochá televize. Tedy umístěná poměrně vysoko. Uživatelé, kteří vydali mnohdy nemalé částky za svoji AV sestavu, se tak musejí nepohodlně zaklánět. Záchranou může být motorizovaný držák od společnosti ComfortVu.
Tato myšlenka nemusí být úplně zcestná. I když se díváme na televizi stále méně (necelé 3 hodiny denně proti 4 hodinám v roce 2001 v ČR, v USA je to zhruba o 1,5h více), pořád je to dost na vznik zdravotních problémů, pokud tento čas strávíme v nepřirozené pozici a s přetíženou krční páteří. Navíc tyto statistiky nezohledňují čas, kdy na TV sledujeme jiný obsah než televizní vysílání.

Výše uvedená úvaha vedla k vývoji univerzálního řešení pro dálkově ovládaný držák, použitelný pro ploché televize, které se svými rozměry vejdou do rozmezí úhlopříčky od 55 do 90 palců a do hmotnosti 86 kg. Prostřednictvím dálkového ovládání tak lze umístění televize snížit o 86 cm a oddálit ji ode zdi o 63,5 cm.
Cenově to ovšem není žádná legrace: původně se tento produkt objevil na trhu za 3.599 dolarů. Zákazníci i recenzenti však považovali tuto cenu za příliš vysokou. Výrobce se tedy rozhodl obejít distributory a prodávat svůj robotický držák přímo koncovým uživatelům, čímž se dostal na cenu téměř poloviční - 1.995 USD. Na autorizovaných dealerech nechal pouze případnou montáž výrobku u zákazníka.

Zdroj: hometheaterreview.com, www.comfortvu.com, www.cepro.com
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.