Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Co sledují ostatní na Netflixu? Prozradí nové žebříčky TOP 10

, , aktualita
Co sledují ostatní na Netflixu? Prozradí nové žebříčky TOP 10
Po testování spouští Netflix celosvětově své nové seznamy nejsledovanějších filmů a seriálů. Uživatelé se díky této nové funkci dozví, jaký obsah sledují nejčastěji ostatní diváci v jeho zemi. Žebříčky jsou aktualizovány každý den.
Co sledují ostatní na Netflixu? Prozradí nové žebříčky TOP 10
Netflix nabízí obrovské množství různorodého obsahu, ve kterém nemusí být snadné se zorientovat. Proto přidává další způsob, jak objevovat nové filmy a seriály. Nyní začíná Netflix zobrazovat žebříček deseti nejsledovanějších videí v dané zemi. To znamená, že český uživatel se hned dozví, co je právě populární mezi ostatními diváky z České republiky. K aktualizaci statistiky bude docházet každý den, takže půjde o opravdu čerstvé informace. Přesto bude každý žebříček trochu jiný, neboť kromě sledovanosti seřadí Netflix daných deset pořadů také podle relevance. To znamená, že jejich pozice v žebříčku bude upravena podle toho, jak odpovídá ostatním zhlédnutým videím daného uživatele.
 
 
Kromě celkového žebříčku budou k dispozici také seznamy deseti nejpopulárnějších filmů a deseti nejpopulárnějších seriálů, a to po kliknutí na příslušnou kartu. Aby bylo prohlížení oblíbeného obsahu ještě snazší, přidal Netflix také odznáčky pro pořady z TOP 10. To znamená, že takový obsah snadno poznáte třeba při vyhledávání konkrétních videí nebo prohlížení žánrů či osobních seznamů. Netflix věří, že novinka v podobě žebříčků nejpopulárnějšího obsahu pomůže mezi lidmi vytvářet sdílené momenty, podobně jako když o zhlédnutém filmu či seriálů hovoří se svou rodinu, přáteli nebo kolegy v práci.
 
 
Ačkoliv se tato nová funkce může jevit jako drobnost, Netflix ji testoval více než šest měsíců mezi uživateli v Mexiku a Velké Británii. Nyní se konečně dostává do celého světa, takže v následujících dnech či týdnech by měla být dostupná pro všechny diváky.