Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co sledují ostatní na Netflixu? Prozradí nové žebříčky TOP 10

29.2.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Po testování spouští Netflix celosvětově své nové seznamy nejsledovanějších filmů a seriálů. Uživatelé se díky této nové funkci dozví, jaký obsah sledují nejčastěji ostatní diváci v jeho zemi. Žebříčky jsou aktualizovány každý den.
Netflix nabízí obrovské množství různorodého obsahu, ve kterém nemusí být snadné se zorientovat. Proto přidává další způsob, jak objevovat nové filmy a seriály. Nyní začíná Netflix zobrazovat žebříček deseti nejsledovanějších videí v dané zemi. To znamená, že český uživatel se hned dozví, co je právě populární mezi ostatními diváky z České republiky. K aktualizaci statistiky bude docházet každý den, takže půjde o opravdu čerstvé informace. Přesto bude každý žebříček trochu jiný, neboť kromě sledovanosti seřadí Netflix daných deset pořadů také podle relevance. To znamená, že jejich pozice v žebříčku bude upravena podle toho, jak odpovídá ostatním zhlédnutým videím daného uživatele.
 
 
Kromě celkového žebříčku budou k dispozici také seznamy deseti nejpopulárnějších filmů a deseti nejpopulárnějších seriálů, a to po kliknutí na příslušnou kartu. Aby bylo prohlížení oblíbeného obsahu ještě snazší, přidal Netflix také odznáčky pro pořady z TOP 10. To znamená, že takový obsah snadno poznáte třeba při vyhledávání konkrétních videí nebo prohlížení žánrů či osobních seznamů. Netflix věří, že novinka v podobě žebříčků nejpopulárnějšího obsahu pomůže mezi lidmi vytvářet sdílené momenty, podobně jako když o zhlédnutém filmu či seriálů hovoří se svou rodinu, přáteli nebo kolegy v práci.
 
 
Ačkoliv se tato nová funkce může jevit jako drobnost, Netflix ji testoval více než šest měsíců mezi uživateli v Mexiku a Velké Británii. Nyní se konečně dostává do celého světa, takže v následujících dnech či týdnech by měla být dostupná pro všechny diváky.