www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Co bude LG vyrábět v nové 8G OLED továrně?

Co bude LG vyrábět v nové 8G OLED továrně?
, , aktualita
LG v současnosti vybavuje svoji 8G OLED továrnu v Korejském městě Paju a chrlit produkty by měla koncem roku 2011. Ovšem ukazuje se, že výstupní organické LED displeje nebudou využity na výrobu OLED TV nebo monitorů.
K oblíbeným
reklama
Fabrika bude vyrábět 2200 × 2500mm substráty, které bude následně upravovat na různé rozměry. Ale ukazuje se, že pravděpodobně nepůjde o klasické displeje s kompletním barevným spektrem, nýbrž OLEDy produkující pouze bílé světlo s barevnými filtry. Tedy v podstatě by mohlo jít o LCD displej podsvícený organickými LED diodami. Pokud to tak opravdu bude, tak se do budoucna můžeme těšit na marketingovou masáž s technicky nesprávně nazvanými OLED televizory a-la LED TV.Patnácipalcová OLED TV od LG, nyní se však už neprodává.

Takovéto OLED displeje by pak nebyl problém využít jako svítidla. Koneckonců, OLED svítidla na trhu už jsou, sice zatím za poměrně velké peníze, ale tak to bývá vždycky s novou technologií. Jsou zde minimálně čtyři výrobci, kteří mají v plánu ještě letos uvést své první komerčně dostupné OLED světýlka. Mimo Philipsu, který má nyní OLED kit v akci za 499 EUR (pouze však do 10. března 2011) má přijít se svou pověstnou „troškou do mlýna“ také Konica Minolta, Lumiotec a GE.

Zdroj: oled-info
Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik