Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CNN Prima News začne vysílat 3. května. Jaké pořady nabídne?

23.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Dlouho očekávaná zpravodajská stanice CNN Prima News zná datum zahájení vysílání. Diváci se mohou těšit na téměř 30 pořadů a více než 40 tváří. Provozovatelé uvádějí, že jde o „multimediální“ platformu zahrnující také zpravodajský web.
Projekt CNN Prima News byl oznámen již v loňském roce, ale dlouho se nevědělo, kdy začne kanál vysílat. Tento měsíc ovšem začalo být jasné, že start se nezadržitelně blíží a satelitní operátor Skylink dokonce nedopatřením zveřejnil datum 25. dubna, které se ukázalo jako chybné. CNN Prima News totiž zahájí své vysílání v neděli 3. května, a to v 18:55 hlavní zpravodajskou relací moderovanou Markétou Dobiášovou a Pavlem Štruncem. Následovat budou novinky ze sportu a nový pořad Showtime s Evou Perkasovou. Celkem mohou diváci očekávat skoro tři desítky pořadů z originální české produkce a 42 hlavních tváří, které se na obrazovce budou střídat.
 

CNN Prima News se jako jediná stanice v ČR chlubí dvoupatrovým studiem, které by mělo být nejmodernější ve střední Evropě
 
V neděli se divákům mimořádně představí některé z hlavních pořadů CNN Prima News včetně talkshow Silný hlas Markéty Fialové, investigativního dokumentu Po rouškou, shrnutí dne v pořadu 360° Pavlíny Wolfové, dokument CNN Style a také pořady Amanpour a Quest Means Business z produkce CNN International, které uvádí světové novinářské hvězdy Christiane Amanpour a Richard Quest. V pondělí od 6 hodin potom tříhodinovým zpravodajským blokem Nový den začne pravidelné vysílání. Během každého dne čeká na diváky 19 premiér včetně Interview nebo Počasí, o které se postará desítka profesionálních meteorologů spolupracující s Českým hydrometeorologickým ústavem.
 
Spolu s televizní stanicí bude v neděli spuštěn také zpravodajský web na adrese cnn.iprima.cz, sociální sítě a také hybridní vysílání (HbbTV), které si diváci mohou spustit červeným tlačítkem na dálkovém ovladači. Platforma CNN Prima News bude během svého vysílání využívat také zkušenosti sítě CNN a jejich zpravodajů po celém světě, díky čemuž získá přístup k exkluzivnímu obsahu. Kanál si mohou diváci naladit už nyní, i když zatím vysílá jen promo smyčku. Kromě řady satelitních, kabelových a IPTV operátorů v Česku i na Slovensku je možné CNN Prima News naladit také prostřednictvím digitálního pozemního vysílání.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva