Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Cisco a interaktivní platforma Videoscape

, , aktualita
Cisco a interaktivní platforma Videoscape
Společnost Cisco oznámila novou platformu Videoscape, která má dle jeho tvrzení představovat nový rozměr digitální zábavy, i když půjde spíše o spojení několika již známých služeb do jednoho celku. Podívejme se, o čem všem to tedy je.
Cisco a interaktivní platforma Videoscape
Videoscape má za úkol spojit sociální sítě, komunikaci a mobilní služby do jedné platformy. kam bude patřit také digitální televize. Zákazníci mají získat bohatší mediální obsah, nové služby a také jednoduché ovládání. Poskytovatelé obsahu zase na druhou stranu mají získat nové příležitosti k rozšíření vlastní nabídky a možnost oslovit další trhy.Oním mediálním obsahem je myšleno klasické televizní vysílání, placené kanály, obsah z Internetu nebo rovnou TV na přání. Technologie také disponuje funkcemi klasického digitálního rekordéru, může využít technologie telepresence, sdílet obsah s přáteli a komunikovat s nimi přes sociální sítě a ke stejnému obsahu přistupovat na cestách z mobilních zařízení.

Řešení pro koncové zákazníky se skládá z Videoscape media gateway vyžadující přístup k internetu, hlasovým službám a video přenosům. K tomu lze využít také rozhraní Wi-Fi. Pak je tu IP set-top box rozšiřující funkce standardních televizorů o Video on Demand, internet a příjem placených kanálů. A nakonec lze využít softwarového klienta pro další zařízení - počítače, chytré telefony či tablety. Samotná platforma pracuje se stávajícími sítěmi a využívá služeb cloudů - například Cisco Unified Computing System a Cisco Nexus.

Poskytovatelům Cisco slibuje plnou kontrolu nad řízením životního cyklu mediálního obsahu a jednoduchou a finančně dostupnou správu a doručování videa. V současné době Cisco a jiné firmy mají rozběhnutý zkušební provoz.

Zdroj: TZ Cisco