Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čína předhání Japonsko ve výrobě LCD displejů

16.6.2011, Martin Stančík, aktualita
Čínské společnosti podle posledních průzkumů v těchto měsích předeženou své japonské konkurenty v produkci TFT LCD displejů. Vyplývá to z nově vydané analýzy americké společnosti DisplaySearch.
Podle DisplaySearch Číňané již formulují své další plány na expanzi a japonské výrobce v produkci displejů předeženou ve druhém čtvrtletí tohoto roku. TFT LCD displeje jsou nejvíce používány u HDTV, využívají je však také výrobci počítačových monitorů, laptopů, tabletů a netbooků. V prvním čtvrtletí tohoto roku produkce TFT LCD displejů v Číně dosáhla 2.7 milionů kusů měsíčně, japonské firmy v tomto období na trh dodávaly 3.2 milionů kusů těchto displejů. Předpokládá se však, že ve druhém čtvrtletí Číňané na trh budou dodávat 3.4 milionů displejů měsíčně a produkce Japonců klesne na 2.3 milionu kusů.


DisplaySearch uvádí, že čínské společnosti si svou pozici udrží až do konce tohoto roku a nejspíše i v roce následujícím. I když čínské společnosti budou hrát v produkci displejů čím dál větší roli, v v této oblasti si stále drží pevnou pozici korejské a tchajwanské firmy, které dohromady drží téměř 90% trhu. Podle DisplaySearch čínské společnosti v tomto roce plánují výstavbu několika moderních továren na LCD displeje. Snížení produkce japonských firem souvisí s tím, jak se tyto snaží snížit své náklady a stále častěji využívají outsourcingu v jiných asijských zemích.

Zdroj: HDTVTest