Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chytré televizory Samsung pro tento rok

12.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Samsung pochopitelně nemůže chybět mezi výrobci televizorů, kteří na CES 2012 představili své modely televizorů pro tento rok. Samsung mluví také především o chytrých televizorech plných funkcí, které mu dopřeje internetová konektivita...
Těšit se tak můžeme na různé funkce, které mají v názvu slovo smart, což je konkrétně Smart Interaction, Smart Content a Smart Evolution. První z nich se týká ovládání pohybem, hlasem a rozpoznávání tváří, což se vše využije pro spouštění a využití různých aplikací. Pak tu je Smart Content pro sdílení fotografií a videí s využitím cloudových úložišť a také využití třeba výukového obsahu, sledování filmů a TV pořadů na přání, přičemž sem také patří Samsung Apps a Samsung Media Hub.
LED ES8000


Smart Evolution slibuje, že uživatelé si budou moci pomocí instalačních sad každý rok vybrat novou podobu televize s využitím nejnovějších technologií, pod čímž je tedy těžké si něco konkrétního představit. Mezi nové nejlepší modely Samsung patří řady televizí LED ES8000 a Plasma E8000, jež společně s LED televizemi řad ES7500 a ES6800 již získaly ocenění za inovace na CES 2012.

Pochlubit se budou moci také možností připojení bezdrátových klávesnic a myší, což z nich v podstatě vytvoří domácí počítač, i když s poněkud omezenou funkčností. Ovšem služeb je už k dispozici několik, jako například Family Story - album pro uspořádání fotografií, Fitness - propojí TV s chytrým telefonem (aplikace Fitness) a sleduje cvičební program nebo Kids - výběr infozábavy a her v prostřední vhodném pro děti.

K tomu všemu poslouží dvoujádrové procesory v nabídce UEES8000 LED TV a PSE8000 Plasma TV a systém podporující multitasking, takže aplikace nebude nutné ukončovat, aby mohla nastartovat jiná. Stahovat si je budeme moci pomocí Samsung Apps a co se týče poskytovatelů obsahu a informací, sem patří: CNBC Real Time, ESPN ScoreCenter, Hulu Plus, MTV Music Meter, Netflix a TIME TV, přičemž letos se také setkáme se známou hrou Angry Birds nebo nabídkou Discovery Channel, M-GO od MediNavi, Bravo od NBC Bravo, The Daily a ‘I Love the 80’s Trivia’ od VH1.
Plasma E8000


Z Galaxy S a Galaxy Tab se letos do TV Samsung přesunou také aplikace Media Hub dávající nám na výběr mezi filmy či pořady, nová bude i AllShare Play pro nahrávání a sdílení multimédií s dalšími zařízeními (chytré telefony, tablety, kamery a počítače).

Samsung se ve zprávě příliš nevěnoval technickým podrobnostem, ale přeci jen něco utrousil - například informaci o technologii Micro Dimming Ultimate (model UEES8000) regulující podsvícení LED panelu v jednotlivých částech pro zlepšení obrazu díky jasnějším barvám a vyššímu kontrastu. Rovněž má být s její pomocí eleminován tzv. halo efekt a zkreslení způsobené rozptýleným světlem. Nejlepší modely také budou mít jen 5mm rámeček kolem displeje a ostatní ho budou mít 13mm.

Dále se UEES8000 máme setkat s kovovým stojanem ve tvaru U, jenž dle tiskové zprávy "zvyšuje rafinovanost". To neumím posoudit, nicméně když už nic, pak tato pasáž dokázala krátkodobě zlepšit mou náladu. Plazmy se pak budou moci pochlubit panelem s označením Real Black Pro Panel (PSE8000), jenž je založen na HW a SW inovacích a má poskytnout ještě lepší podání černé i jiných barev, vyšší kontrast a celkovou kvalitu. A všechny nové TV pak splňují zásady Energy Star 5.1.

Zdroj: TZ Samsung
reklama
reklama