Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chytrá řada TV přehrávačů HDI Dune

8.9.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Firma HDI Dune před pár dny představila svoji novou řadu hybridních multimediálních přehrávačů. Ty nejenže slibují přehrání „jakéhokoliv“ formátu audia/videa, ale navíc slouží jako set-top-box pro IPTV, internet. TV i služby videa na poptávku (VoD).
Čerstvá série přehrávačů Dune HD TV se řadí mezi univerzální multimediální HD přehrávače. Prozatím sice obsahuje jen dva modely s kódovým označením TV-101 a TV-301, ale v budoucnu by se měla rozrůst o další členy. Celá série nejenže podporuje širokou škálu formátů a kodeků videa i audia, ale navíc podporuje bezplatné internetové služby, jako jsou YouTube, YouTube Movies nebo mnoho internetových rádií. Dále je možné přijímat digitální pozemní televizi, ať už přes vestavěný nebo přídavný USB modul. Součástí výbavy je rovněž podpora interaktivní TV, SIP telefonie i videofonie (pokud je do přehrávače zapojená webkamera).


Lépe vybavený model HDI DuneTV-301.

Mozkem přehrávačů jsou multimediální procesy Sigma Designs 8670. Paměť pak tvoří 256 MB RAM, 128 MB paměti Flash, kterou lze rozšířit o HDD oddíl, USB flash disk nebo SD kartu. Nejmenší člen této rodiny TV-101 nabízí to nejpodstatnější, co můžete očekávat od zařízení tohoto typu, v ultra-kompaktním balení. Větší krabička TV-301 k tomu přidává 2,5“ HDD dok s rozhranním SATA, Ethernet, čtečku karet, dodatečný USB port pro připojení externích paměťových zařízení.


Minimální verze HDI Dune TV-101.

Lahůdkou pak je konektor USB 3.0 typu Slave pro rychlý přenos dat mezi PC a HDD uvnitř přehrávače. Model TV-301 je k dostání ve dvou variantách: s vestavěným tunerem DVB-T/C nebo DVB-T/T2/C pro příjem digitální pozemní nebo kabelové televize. Doporučená cena menšího T-101 byla stanovena na 109 € (125 € s vestavěnou Wi-Fi b/g/n a 1 anténou) neboli 2700 (3100) Kč.Větší T-301 by měl stát kolem 139 € (155 € s vestavěnou Wi-Fi b/g/n, 1 anténou a zástrčkami pro EU, USA, Británii i Austrálii) neboli 3400 (3800) Kč. Podle neoficiálních odhadů by na evropský trh měly přehrávače Dune TV-101/301 dorazit během několika týdnů.


A na závěr ještě pohled na zadní stranu (nahoře T-301, dole T-101).

Zdroj: HiTechReview, HDIDune TV-101 (TV-301)