Chytrá řada TV přehrávačů HDI Dune

Chytrá řada TV přehrávačů HDI Dune
, , aktualita
Firma HDI Dune před pár dny představila svoji novou řadu hybridních multimediálních přehrávačů. Ty nejenže slibují přehrání „jakéhokoliv“ formátu audia/videa, ale navíc slouží jako set-top-box pro IPTV, internet. TV i služby videa na poptávku (VoD).
K oblíbeným
reklama
Čerstvá série přehrávačů Dune HD TV se řadí mezi univerzální multimediální HD přehrávače. Prozatím sice obsahuje jen dva modely s kódovým označením TV-101 a TV-301, ale v budoucnu by se měla rozrůst o další členy. Celá série nejenže podporuje širokou škálu formátů a kodeků videa i audia, ale navíc podporuje bezplatné internetové služby, jako jsou YouTube, YouTube Movies nebo mnoho internetových rádií. Dále je možné přijímat digitální pozemní televizi, ať už přes vestavěný nebo přídavný USB modul. Součástí výbavy je rovněž podpora interaktivní TV, SIP telefonie i videofonie (pokud je do přehrávače zapojená webkamera).


Lépe vybavený model HDI DuneTV-301.

Mozkem přehrávačů jsou multimediální procesy Sigma Designs 8670. Paměť pak tvoří 256 MB RAM, 128 MB paměti Flash, kterou lze rozšířit o HDD oddíl, USB flash disk nebo SD kartu. Nejmenší člen této rodiny TV-101 nabízí to nejpodstatnější, co můžete očekávat od zařízení tohoto typu, v ultra-kompaktním balení. Větší krabička TV-301 k tomu přidává 2,5“ HDD dok s rozhranním SATA, Ethernet, čtečku karet, dodatečný USB port pro připojení externích paměťových zařízení.


Minimální verze HDI Dune TV-101.

Lahůdkou pak je konektor USB 3.0 typu Slave pro rychlý přenos dat mezi PC a HDD uvnitř přehrávače. Model TV-301 je k dostání ve dvou variantách: s vestavěným tunerem DVB-T/C nebo DVB-T/T2/C pro příjem digitální pozemní nebo kabelové televize. Doporučená cena menšího T-101 byla stanovena na 109 € (125 € s vestavěnou Wi-Fi b/g/n a 1 anténou) neboli 2700 (3100) Kč.Větší T-301 by měl stát kolem 139 € (155 € s vestavěnou Wi-Fi b/g/n, 1 anténou a zástrčkami pro EU, USA, Británii i Austrálii) neboli 3400 (3800) Kč. Podle neoficiálních odhadů by na evropský trh měly přehrávače Dune TV-101/301 dorazit během několika týdnů.


A na závěr ještě pohled na zadní stranu (nahoře T-301, dole T-101).

Zdroj: HiTechReview, HDIDune TV-101 (TV-301)
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik