Chromecast a Apple TV jsou zpět na Amazonu

Chromecast a Apple TV jsou zpět na Amazonu
, , aktualita
Amazon na svém internetovém tržišti znovu povolil prodej streamovacích zařízení Apple TV a Google Chromecast, které před dvěma lety odstranil. Učinil tak údajně proto, aby nemátl zákazníky, ale důvod byl nejspíš trochu jiný.
K oblíbeným
reklama
Amazon je internetový obchod, kde seženete skoro všechno, ale ještě donedávna byste tam marně hledali Google Chromecast nebo Apple TV. Amazon totiž tato zařízení zakázal přibližně před dvěma lety s odůvodněním, že nepodporují jeho službu Prime Video, což by mohlo být pro zákazníky matoucí. Skutečným důvodem však nejspíš byla snaha se zbavit hlavní konkurence pro Amazon Fire TV. Vztahy s Googlem jsou v poslední době stále velmi napjaté, neboť Amazon odstranil také chytrý reproduktor Google Home (konkurence pro Amazon Echo) nebo produkty Nest určené pro chytrou domácnost včetně termostatu, IP kamery nebo alarmu.
 
 
Najít na Amazon.com Apple TV 4K není vůbec složité, Chromecast se nám však dohledat nepodařilo
 
Amazon naposledy naštval Google, když vydal svou vlastní verzi aplikace YouTube pro svůj reproduktor s dotykovým displejem Echo Show, která však postrádala řadu základních funkcí. Vývoj aplikace probíhal bez vědomí Googlu, který proto zablokoval její přístup k YouTube, ale Amazon se místo snahy o domluvu snažil toto omezení obejít implementací webové verze. Když Googlu došla trpělivost, rozhodl se odstranit YouTube ze všech platforem Amazonu včetně Fire TV. Pomalý návrat Chromecastu na stránky Amazonu by mohl být znamením, že americké firmy spolu zase našly společnou řeč.
S dostupností je to však prozatím horší, Chromecast je totiž na americké verzi obchodu uveden jako aktuálně nedostupný a v některých regionálních variantách (včetně německého Amazon.de) prozatím úplně chybí. To stejné platí také o Apple TV, i když ta byla alespoň chvíli dostupná na Amazon.com, dokud nebyla vyprodána. Google ve vyjádření pro Techcrunch uvedl, že vyjednává s Amazonem a snaží se najít řešení, které by vedlo dohodě ve prospěch společných zákazníků. YouTube by se tak mohl brzy vrátit na zařízení tohoto výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik