Chromecast a Apple TV jsou zpět na Amazonu

Chromecast a Apple TV jsou zpět na Amazonu
, , aktualita
Amazon na svém internetovém tržišti znovu povolil prodej streamovacích zařízení Apple TV a Google Chromecast, které před dvěma lety odstranil. Učinil tak údajně proto, aby nemátl zákazníky, ale důvod byl nejspíš trochu jiný.
reklama
Amazon je internetový obchod, kde seženete skoro všechno, ale ještě donedávna byste tam marně hledali Google Chromecast nebo Apple TV. Amazon totiž tato zařízení zakázal přibližně před dvěma lety s odůvodněním, že nepodporují jeho službu Prime Video, což by mohlo být pro zákazníky matoucí. Skutečným důvodem však nejspíš byla snaha se zbavit hlavní konkurence pro Amazon Fire TV. Vztahy s Googlem jsou v poslední době stále velmi napjaté, neboť Amazon odstranil také chytrý reproduktor Google Home (konkurence pro Amazon Echo) nebo produkty Nest určené pro chytrou domácnost včetně termostatu, IP kamery nebo alarmu.
 
 
Najít na Amazon.com Apple TV 4K není vůbec složité, Chromecast se nám však dohledat nepodařilo
 
Amazon naposledy naštval Google, když vydal svou vlastní verzi aplikace YouTube pro svůj reproduktor s dotykovým displejem Echo Show, která však postrádala řadu základních funkcí. Vývoj aplikace probíhal bez vědomí Googlu, který proto zablokoval její přístup k YouTube, ale Amazon se místo snahy o domluvu snažil toto omezení obejít implementací webové verze. Když Googlu došla trpělivost, rozhodl se odstranit YouTube ze všech platforem Amazonu včetně Fire TV. Pomalý návrat Chromecastu na stránky Amazonu by mohl být znamením, že americké firmy spolu zase našly společnou řeč.
S dostupností je to však prozatím horší, Chromecast je totiž na americké verzi obchodu uveden jako aktuálně nedostupný a v některých regionálních variantách (včetně německého Amazon.de) prozatím úplně chybí. To stejné platí také o Apple TV, i když ta byla alespoň chvíli dostupná na Amazon.com, dokud nebyla vyprodána. Google ve vyjádření pro Techcrunch uvedl, že vyjednává s Amazonem a snaží se najít řešení, které by vedlo dohodě ve prospěch společných zákazníků. YouTube by se tak mohl brzy vrátit na zařízení tohoto výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala