Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Česká televize dostala lepší pokrytí na Ostravsku

3.3.2009, Radek Jahoda, aktualita
ČTU vyhověl žádosti České televize a o rok uspíšil spuštění nového vysílače Ostrava – Hošťálkovice na 54. kanálu, který vylepšuje pokrytí v této oblasti. Vznikla tak jednofrekvenční síť spolu s vysílačem Ostrava - Hladnov.
V první fázi se bude vysílat výkonem 14kW, který navrátí pokrytí do loňského roku s dočasným multiplexem A. Změna se dotkla i druhé multiplexu. Od listopadu 2009 pak bude nainstalován nový anténní systém a dojde k lepšímu pokrytí díky vyššímu výkonu 100kW ERP.


Nové pokrytí multiplexu 1 a 2 na OstravskuPlánované pokrytí od listopadu 2009

Další změnou oproti Technickému plánu přechodu (TPP) se z iniciativy České televize stane letos na podzim předčasný start digitálního zemského vysílání ČT ze stanoviště Mikulov – Děvín. Vysílač pokryje signálem sítě 1 Břeclavsko, a to od listopadu 2009 na 29. kanálu efektivním vyzářeným výkonem 25 kW v horizontální polarizaci. Vytvoří se tak lokální jednofrekvenční synchronní síť (SFN) s vysílačem Brno – Kojál (bude uveden do provozu ve stejnou dobu), Brno – Hády a Brno - město – Barvičova (dle TPP přejdou oba vysílače ke shodnému datu ze současného 25. definitivně na 29. kanál).

Zdroj: Česká televize, České radiokomunikace
reklama
reklama