Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CES bude ve znamení 3D

11.12.2009, Radek Jahoda, aktualita
7.-10. ledna se bude konat v Las Vegas veletrh CES 2010 a zdá se, že bude ve znamení 3D videa. Své řešení pro přehrávání na počítači bude ukazovat například CyberLink, AMD nebo NVIDIA. A další se jistě přidají.
Například CyberLink použije ve svém přehrávači PowerDVD softwarový dekodér S3D od SENSIO Technologies, bude fungovat na všech 3D panelech. Tato technologie se používá již i jako hardwarový dekodér.

CyberLink připravuje i společnou prezentaci spolu s AMD a jejími grafickými kartami, kde předvedou přehrávání nového standardu Blu-ray stereoscopic 3D.Stejný názor má i NVIDIA, která na něčem podobném pracuje spolu s firmou Corel, která připravuje přehrávač WinDVD s podporou stereoskopie na Blu-ray. Zkrátka ale nemají přijít ani další přehrávače jako CyberLink PowerDVD, Roxio CinePlayer BD nebo ArcSoft TotalMedia Theatre. 3D Vision bude na kartách NVIDIA akcelerována pomocí dekódování MPEG-4 AVC -MVC (Multi-View Codec). Zdá se, že to myslí výrobci s 3D opravdu vážně a rok 2010 můžeme nazvat rokem 3D.

Na CES se ale chystají i další propagátoři 3D TV, z nichž k největším patří určitě Panasonic. Ten má připravenu 50-ti palcovou plazmovou 3D TV, takže se určitě máme na co těšit. O dalším dění v této dynamicky se rozvíjející oblasti videa Vás budeme samozřejmě dále informovat.

Zdroj: CyberLink, AMD, NVIDIA