Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CES 2011: den první

7.1.2011, Tomáš Mejzlík, článek
Největší veletrh spotřební elektroniky na světě právě začal a srdce každého fandy technických vychytávek zaplesá. V americkém Las Vegas se to zajímavými nápady a produkty jen hemží, pojďme se tedy podívat na ty nejlepší z prvního dne.
Kapitoly článku:
Microsoft Surface 2.0
První video ukazuje koncept této dotykové obrazovky a v druhém je pak samotný prototyp předvedený na CES 2011. Možnosti Microsoft Surface 2.0 se zdají vskutku zajímavé. Především se jedná o zařízení, kterému nedělá problém zachytit vstupy z 20 dotykových bodů zároveň a které dokáže „scanovat“ vnější podněty a předměty v reálném čase.

Microsoft Touch Mouse
Elegantní a šikovná myška, jejíž kouzlo tkví v multidotykovosti. Na ovládání myšlenkou to sice nemá, ale krok dopředu to určitě je.
Avatar Kinect pro XBOX360
S filmem Avatar to nemá nic společného, ale jedná se o využití kamerového systému Kinectu k snímání mimiky uživatele a následné přenesení na virtuální postavičku. No není to lepší než všechny smajlíky dohromady? :)


Kompaktní kamery Sony Bloggie
Sony představila tři kamery z rodinky Bloggie. Vejdou se do kapsy, snímají ve FullHD a jedna z nich dokonce nahrává ve 3D. Je vybavena dvěma senzory a 2,4" displejem s autostereoskopickou technologií. Oznámeny byly dokonce i ceny a dostupnost. 2D kamerky se na americkém trhu objeví v březnu za cenu od 150 USD (2850 Kč) a 3D model by měl přijít v dubnu za 250 USD (4750 Kč).

Sony dále oznámila své plány, které má s TV divizí. V letošním roce by se mělo objevit 27 modelů, u nichž bude kladen důraz na 3D, LED podsvícení, internetové aplikace a samozřejmě moderní elegantní design. Nechybí mezi nimi dvojice 3D televizorů s úhlopříčkou 65 palců (165 cm). Konkrétně se jedná o modely s označením XBR-65HX929 a KDL-65HX729, první jmenovaný na trh přijde v srpnu.

Ovšem to nejzajímavější, co Sony předvedla, byl bezesporu prototyp futuristické „náhlavní soupravy“ se zabudovanými LCD displeji a podporou 3D.