www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>

CES 2011: den první

CES 2011: den první
, , článek
Největší veletrh spotřební elektroniky na světě právě začal a srdce každého fandy technických vychytávek zaplesá. V americkém Las Vegas se to zajímavými nápady a produkty jen hemží, pojďme se tedy podívat na ty nejlepší z prvního dne.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Microsoft Surface 2.0
První video ukazuje koncept této dotykové obrazovky a v druhém je pak samotný prototyp předvedený na CES 2011. Možnosti Microsoft Surface 2.0 se zdají vskutku zajímavé. Především se jedná o zařízení, kterému nedělá problém zachytit vstupy z 20 dotykových bodů zároveň a které dokáže „scanovat“ vnější podněty a předměty v reálném čase.

Microsoft Touch Mouse
Elegantní a šikovná myška, jejíž kouzlo tkví v multidotykovosti. Na ovládání myšlenkou to sice nemá, ale krok dopředu to určitě je.
Avatar Kinect pro XBOX360
S filmem Avatar to nemá nic společného, ale jedná se o využití kamerového systému Kinectu k snímání mimiky uživatele a následné přenesení na virtuální postavičku. No není to lepší než všechny smajlíky dohromady? :)


Kompaktní kamery Sony Bloggie
Sony představila tři kamery z rodinky Bloggie. Vejdou se do kapsy, snímají ve FullHD a jedna z nich dokonce nahrává ve 3D. Je vybavena dvěma senzory a 2,4" displejem s autostereoskopickou technologií. Oznámeny byly dokonce i ceny a dostupnost. 2D kamerky se na americkém trhu objeví v březnu za cenu od 150 USD (2850 Kč) a 3D model by měl přijít v dubnu za 250 USD (4750 Kč).

Sony dále oznámila své plány, které má s TV divizí. V letošním roce by se mělo objevit 27 modelů, u nichž bude kladen důraz na 3D, LED podsvícení, internetové aplikace a samozřejmě moderní elegantní design. Nechybí mezi nimi dvojice 3D televizorů s úhlopříčkou 65 palců (165 cm). Konkrétně se jedná o modely s označením XBR-65HX929 a KDL-65HX729, první jmenovaný na trh přijde v srpnu.

Ovšem to nejzajímavější, co Sony předvedla, byl bezesporu prototyp futuristické „náhlavní soupravy“ se zabudovanými LCD displeji a podporou 3D.


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik