Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cena OLED TV poprvé pod 4000 $

15.6.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Původní cena OLED televizorů LG činila neuvěřitelných 15000 $. Postupem času však setrvale klesala. Dnes jsou tyto televizory nové generace k dostání za méně než 4000 $. To je zatím nejnižší cena OLED TV vůbec.
S novou cenou se televize na bázi organických diod stává dostupnou širšímu okruhu uživatelů. Pořád se jedná o poněkud dražší zboží. V případě 55“ zahnutého přístroje musí americký zákazník sáhnout po 3999 $ (necelých 81100 Kč podle aktuálního kurzu). Podle portálu Heureka je srovnatelný evropský model LG 55EA970V k dostání za 85910 Kč.

OLED označuje novou zobrazovací technologii, která nabízí vysoce hlubokou čerň, úžasnou barevnou reprodukci, extrémně rychlou odezvu a téměř perfektní pozorovací úhly. Tyto obrazovky navíc bývají extrémně tenké a vysoce náročné na výrobu. Do čela prodeje OLED televizorů se prodrala společnost LG, která si tak drží slušný náskok před konkurencí. Uvedení přístrojů Samsung, Panasonic a Sony bylo odloženo na neurčito právě kvůli problémům při výrobě.

Za úspěchem LG stojí odlišná struktura OLED pixelu (technologie WRGB), který využívá barevných filtrů a bílých diod. To se odráží v méně náročné masové výrobě těchto panelů. Konkurenční řešení vytváří každý pixel pomocí červené, zelené a modré diody. Během druhé poloviny tohoto roku má navíc dojít ke spuštění velké OLED továrny LG a uvedení 4K OLED televizorů téhož výrobce.

Zdroj: FlatpanelsHD