www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Cena DVB-T2 set-top boxů na minimu. Nejlevnější stojí 399 Kč

Cena DVB-T2 set-top boxů na minimu. Nejlevnější stojí 399 Kč
, , aktualita
Zatímco před loňskými Vánoci dosahovaly ceny set-top boxů pro DVB-T2 závratných hodnot, letos vám bude k pořízení nejlevnějšího modelu Vivax DVB-T2 181H stačit pár stovek. Výbava se přitom nijak nevymyká běžnému standardu.
K oblíbeným
reklama
Éra DVB-T v České republice skončila letos na podzim, kdy se odmlčely poslední vysílače. Kvůli koronavirové krizi se tak stalo o něco později, aby měli diváci dostatek času si pořídit kompatibilní přijímače pro DVB-T2. Vzhledem k tomu, že téměř všichni již konec původního standardu digitálního pozemního vysílání vyřešili, výrazně klesly také ceny set-top boxů. Zatímco vloni byly běžné ceny okolo tisícikoruny za základní modely, aktuálně lze bez problémů vybírat v cenové hladině okolo 500 Kč. A pokud chcete opravdu ušetřit, můžete zvolit i aktuálně nejlevnější DVB-T2 set-top box na českém trhu: Vivax DVB-T2 181H.
 
 
Vivax je nepříliš známá chorvatská značka, která má v nabídce také televizory, rádia, smartphony nebo dokonce bílou techniku. Vivax DVB-T2 181H nabízí běžnou výbavu, kterou lze očekávat u levných set-top boxů pro DVB-T2. Za jistou nevýhodu můžeme považovat absenci certifikace od Českých Radiokomunikací, ačkoliv předchozí model 180H disponoval označením „DVB-T2 ověřeno“. Přesto set-top box podporuje kodek HEVC/H.265, takže s příjmem programů by v Česku neměl být problém. A ani uživatelské recenze ničemu takovému nenasvědčují.
 
Přijímač si poradí s vysíláním v rozlišení až Full HD (1080i/1080p), takže s výjimkou testovacího kanálu NASA Ultra HD bude v tuzemských podmínkách stačit. K dispozici je možnost nahrávání televizního vysílání na USB flash disk, případně využít funkci Timeshift pro pozastavení vysílání. Port USB 2.0 na přední straně zařízení lze využít také k přehrávání multimédií.  Podporovány jsou formáty TS, MPG, MP4, AVI, MKV, JPEG a OGG. Podmínkou je použití úložiště se souborovým systémem FAT12, FAT16, nebo FAT32. Diváci mají k dispozici elektronického programového průvodce (EPG) na sedm dní dopředu, časovač a další běžné funkce.
 
 
Menu set-top boxu je v českém jazyce, ale někteří uživatelé si v recenzích stěžují na častý nešvar levných set-top boxů – pomalé reakce při pohybu v menu nebo přepínání programů. také se opakuje stížnost na dálkový ovladač s malými tlačítky, takže pokud hledáte přijímač pro někoho staršího, raději se poohlédněte např. po DVB-T2 set-top boxu pro seniory. Vivax DVB-T2 181H, který lze k televizoru připojit přes HDMI nebo Scart, stojí aktuálně od 399 Kč.
 
Zdroj: Heureka.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář