www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Cena DVB-T2 set-top boxů na minimu. Nejlevnější stojí 399 Kč

Cena DVB-T2 set-top boxů na minimu. Nejlevnější stojí 399 Kč
, , aktualita
Zatímco před loňskými Vánoci dosahovaly ceny set-top boxů pro DVB-T2 závratných hodnot, letos vám bude k pořízení nejlevnějšího modelu Vivax DVB-T2 181H stačit pár stovek. Výbava se přitom nijak nevymyká běžnému standardu.
K oblíbeným
reklama
Éra DVB-T v České republice skončila letos na podzim, kdy se odmlčely poslední vysílače. Kvůli koronavirové krizi se tak stalo o něco později, aby měli diváci dostatek času si pořídit kompatibilní přijímače pro DVB-T2. Vzhledem k tomu, že téměř všichni již konec původního standardu digitálního pozemního vysílání vyřešili, výrazně klesly také ceny set-top boxů. Zatímco vloni byly běžné ceny okolo tisícikoruny za základní modely, aktuálně lze bez problémů vybírat v cenové hladině okolo 500 Kč. A pokud chcete opravdu ušetřit, můžete zvolit i aktuálně nejlevnější DVB-T2 set-top box na českém trhu: Vivax DVB-T2 181H.
 
 
Vivax je nepříliš známá chorvatská značka, která má v nabídce také televizory, rádia, smartphony nebo dokonce bílou techniku. Vivax DVB-T2 181H nabízí běžnou výbavu, kterou lze očekávat u levných set-top boxů pro DVB-T2. Za jistou nevýhodu můžeme považovat absenci certifikace od Českých Radiokomunikací, ačkoliv předchozí model 180H disponoval označením „DVB-T2 ověřeno“. Přesto set-top box podporuje kodek HEVC/H.265, takže s příjmem programů by v Česku neměl být problém. A ani uživatelské recenze ničemu takovému nenasvědčují.
 
Přijímač si poradí s vysíláním v rozlišení až Full HD (1080i/1080p), takže s výjimkou testovacího kanálu NASA Ultra HD bude v tuzemských podmínkách stačit. K dispozici je možnost nahrávání televizního vysílání na USB flash disk, případně využít funkci Timeshift pro pozastavení vysílání. Port USB 2.0 na přední straně zařízení lze využít také k přehrávání multimédií.  Podporovány jsou formáty TS, MPG, MP4, AVI, MKV, JPEG a OGG. Podmínkou je použití úložiště se souborovým systémem FAT12, FAT16, nebo FAT32. Diváci mají k dispozici elektronického programového průvodce (EPG) na sedm dní dopředu, časovač a další běžné funkce.
 
 
Menu set-top boxu je v českém jazyce, ale někteří uživatelé si v recenzích stěžují na častý nešvar levných set-top boxů – pomalé reakce při pohybu v menu nebo přepínání programů. také se opakuje stížnost na dálkový ovladač s malými tlačítky, takže pokud hledáte přijímač pro někoho staršího, raději se poohlédněte např. po DVB-T2 set-top boxu pro seniory. Vivax DVB-T2 181H, který lze k televizoru připojit přes HDMI nebo Scart, stojí aktuálně od 399 Kč.
 
Zdroj: Heureka.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik