www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Cena DVB-T2 set-top boxů na minimu. Nejlevnější stojí 399 Kč

Cena DVB-T2 set-top boxů na minimu. Nejlevnější stojí 399 Kč
, , aktualita
Zatímco před loňskými Vánoci dosahovaly ceny set-top boxů pro DVB-T2 závratných hodnot, letos vám bude k pořízení nejlevnějšího modelu Vivax DVB-T2 181H stačit pár stovek. Výbava se přitom nijak nevymyká běžnému standardu.
K oblíbeným
reklama
Éra DVB-T v České republice skončila letos na podzim, kdy se odmlčely poslední vysílače. Kvůli koronavirové krizi se tak stalo o něco později, aby měli diváci dostatek času si pořídit kompatibilní přijímače pro DVB-T2. Vzhledem k tomu, že téměř všichni již konec původního standardu digitálního pozemního vysílání vyřešili, výrazně klesly také ceny set-top boxů. Zatímco vloni byly běžné ceny okolo tisícikoruny za základní modely, aktuálně lze bez problémů vybírat v cenové hladině okolo 500 Kč. A pokud chcete opravdu ušetřit, můžete zvolit i aktuálně nejlevnější DVB-T2 set-top box na českém trhu: Vivax DVB-T2 181H.
 
 
Vivax je nepříliš známá chorvatská značka, která má v nabídce také televizory, rádia, smartphony nebo dokonce bílou techniku. Vivax DVB-T2 181H nabízí běžnou výbavu, kterou lze očekávat u levných set-top boxů pro DVB-T2. Za jistou nevýhodu můžeme považovat absenci certifikace od Českých Radiokomunikací, ačkoliv předchozí model 180H disponoval označením „DVB-T2 ověřeno“. Přesto set-top box podporuje kodek HEVC/H.265, takže s příjmem programů by v Česku neměl být problém. A ani uživatelské recenze ničemu takovému nenasvědčují.
 
Přijímač si poradí s vysíláním v rozlišení až Full HD (1080i/1080p), takže s výjimkou testovacího kanálu NASA Ultra HD bude v tuzemských podmínkách stačit. K dispozici je možnost nahrávání televizního vysílání na USB flash disk, případně využít funkci Timeshift pro pozastavení vysílání. Port USB 2.0 na přední straně zařízení lze využít také k přehrávání multimédií.  Podporovány jsou formáty TS, MPG, MP4, AVI, MKV, JPEG a OGG. Podmínkou je použití úložiště se souborovým systémem FAT12, FAT16, nebo FAT32. Diváci mají k dispozici elektronického programového průvodce (EPG) na sedm dní dopředu, časovač a další běžné funkce.
 
 
Menu set-top boxu je v českém jazyce, ale někteří uživatelé si v recenzích stěžují na častý nešvar levných set-top boxů – pomalé reakce při pohybu v menu nebo přepínání programů. také se opakuje stížnost na dálkový ovladač s malými tlačítky, takže pokud hledáte přijímač pro někoho staršího, raději se poohlédněte např. po DVB-T2 set-top boxu pro seniory. Vivax DVB-T2 181H, který lze k televizoru připojit přes HDMI nebo Scart, stojí aktuálně od 399 Kč.
 
Zdroj: Heureka.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik