Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

CEA oznamuje rozlišení Ultra HD

, , aktualita
CEA oznamuje rozlišení Ultra HD
Je dobře známo, že nová generace velkých televizorů pro domácnosti bude moci nabídnou rozlišení 4K skládající se s více než osmi milionů pixelů, což je čtyřnásobek dnešního Full HD. Organizace CEA právě rozhodla, jak se nové rozlišení bude oficiálně jmenovat.
CEA oznamuje rozlišení Ultra HD
Consumer Electronics Association (CEA) tak stanovila označení, s nímž se budeme v budoucnu setkávat velmi často. Ultra High-Definition, čili Ultra HD, bude nejspíše velkým tahákem, jakým v minulosti byl i Full HD, ovšem tak jednoduché to asi nebude. Ultra HD se uplatní spíše jen u opravdu velkých televizorů a na ty nemusí být v řadě domácností místo a řada lidí asi nebude ani cítit potřebu si takový televizor pořizovat. Ale uvidíme časem.

Společně s termínem Ultra HD byly pracovní skupinou 4K doporučeny také příslušné výkonnostní vlastnosti, které pomohou prodejcům a spotřebitelům lépe pochopit nabídku nové generace televizí, jež se začnou dodávat na trh ještě letos na podzim. Současně se zmíněná pracovní skupina přejmenovala na CEA Ultra HD Working Group.

Zařízení s označením Ultra HD tak bude muset poskytnout alespoň 8 milionů aktivních pixelů uspořádaných do nejméně 3840 horizontálních a 2160 vertikálních linek. Takto to stojí ve zprávě, i když je jasné, že rozlišení 3840 x 2160 si vyžádá výrazně více než 8 milionů pixelů. Poměr stran bude muset být 16:9 a "vyšší", čili ještě více širokoúhlý a pak dané zařízení bude muset nabídnout alespoň jeden digitální obrazový vstup, který umožní přenos signálu v potřebném rozlišení.

Poslední informací je, že rozlišení Ultra HD bude ústředním tématem na blížícím se veletrhu CES 2013, který se jako obvykle bude konat brzy v novém roce. Přesně to bude od 8. do 11. ledna v Las Vegas.

Zdroj: techPowerUp