Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CBS uvolnila první epizodu Star Trek: Picard zdarma ke zhlédnutí

31.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služby se navzájem předhání a jedním z taháků CBS All Access a Amazon Prime Video má být seriál Star Trek: Picard. První epizoda je dokonce zdarma k vidění, nicméně má to jeden nepříjemný háček.
Před týdnem začalo vysílání nového sci-fi seriálu Star Trek:Picard, ve kterém si slavnou postavu opět zahrál Sir Patrik Stewart. Ta je součástí streamovací služby CBS All Access a k dispozici je také na Amazon Prime Video. Producenti seriálu se navíc rozhodli dát první epizodu seriálu nazvanou Remembrance k dispozici zdarma. Po omezenou dobu má být k dispozici dokonce i na YouTube. Není to ale tak růžové, jak vše vypadá.
 
 
Prvně, zatím se neví, na jak dlouho bude tato epizoda zdarma. Za druhé, my v České republice máme navíc smůlu v tom, že pro tento region CBS epizodu neuvolnilo, takže korektními způsoby se zde na první díl nemůžeme podívat ani na YouTube ani na CBS All Access. Abyste se na seriál mohli podívat, je potřeba být např. v USA (nebo využít ne úplně korektní prostředky, které např. BBC potlačuje). Podobné překážky a exkluzivní obsah jednotlivých streamovacích služeb tak asi nebude vést k potlačení pirátství jako u hudby, ale spíše naopak.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.