www.tvfreak.cz
>
>
>

Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1

Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1
, , aktualita
Společnost Casio uvedla velmi zajímavě tvarovanou akční kameru GZE-1 nové řady Gz EYE. Tento model vypadá jako oko a nabídne i extrémní odolnost. Bez újmy přežije 4metrový pád na tvrdou desku a ponoření do 50metrové hloubky.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty Casio se u nás sice už neprodávají, přesto se podíváme na zajímavou akční kamerku z díle této společnosti. Patří pod novou řadu Gz EYE a nese označení GZE-1. Tato kamera má vydržet pád ze 4 metrů na tvrdou podložku a nebude ji vadit ani ponoření do hloubky 50 metrů nebo -10°C mrazy. Sama o sobě nemá žádný displej, pro live view tak budete potřebovat smartphone nebo speciální dálkové ovládání s displejem GEC-10. To vydrží pád z 1,7 metru a ponoření do hloubky 1,5 metru.
 
Casio GZE-1
 
Pokud chcete větší odolnost dálkového ovládání, je k dispozici model GEC-1 bez displeje, který se může chlubit stejnou odolností jako samotná kamera. Pro ovládání kamery půjde využít i chytré hodinky PRO TREK Smart WSD-F20. Casio zároveň připravuje další příslušenství jako jsou různé popruhy, karabiny nebo gimbal. Pro komunikaci je využito Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n) a Bluetooth 4.1LE.
 
Casio GZE-1 příslušenství
 
Casio GZE-1 je vybavena 1/2,3" CMOS BSI čipem s rozlišením 21,14 megapixelů, efektivně se ale používá jen 6,9 megapixelu. Umí tak natáčet maximálně Full HD video s rozlišením 1920×1080 pixelů při 30 fps a pořizovat 6MPx fotografie. K dispozici jsou i zpomalené videosekvence, to ale musíte počítat s podstatně horším rozlišením. Při 120 fps je to 640×480 pixelů, při 240 fps pak jen 512×384 pixelů. Kamera nicméně umožňuje jednoduché přepínání mezi klasickým a zpomaleným záznamem v rámci jednoho videa. Videa se ukládají do souborů MOV (kodek H.264/AVC) a podporován je stereo zvuk.
 
Casio GZE-1 kamera
 
Objektiv má reálnou ohniskovou vzdálenost 1,35 mm, kvůli ořezu je ale přepočtená ohnisková vzdálenost 13 milimetrů. I to je velmi širokoúhlý záběr. Pro zajímavost, to rovněž znamená, že se z 1/2,3" čipu používá zhruba jen 1/4" plocha. Světelnost objektivu dosahuje hodnoty F2,8 a je zaostřen na 40 cm a dále. 
 
O expozici se zde stará automatika, uživatel má k dispozici akorát korekci expozice od -2 EV do +2 EV. Vnitřní paměť kamery má kapacitu 14,8 MB, použít však lze také až microSDXC karty. Li-Ion akumulátor NP-150 má vydržet na pořízení 355 snímků, resp. 70 minut videa. Rozměry kamerky činí 74,1×75,0×46,4 mm a váží 152 gramů (172 gramů s baterií a kartou).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Men in Black: International - nevýrazné pokračování Men in Black: International - nevýrazné pokračování
V kinech právě běží čtvrtý díl Mužů v černém s podtitulem Globální hrozba (Men in Black: International). Poprvé však máme v týmu agentů v terénu ženu. Dokáže nový díl překonat své předchůdce, nebo zapadne?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala