www.tvfreak.cz
>
>
>

Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1

Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1
, , aktualita
Společnost Casio uvedla velmi zajímavě tvarovanou akční kameru GZE-1 nové řady Gz EYE. Tento model vypadá jako oko a nabídne i extrémní odolnost. Bez újmy přežije 4metrový pád na tvrdou desku a ponoření do 50metrové hloubky.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty Casio se u nás sice už neprodávají, přesto se podíváme na zajímavou akční kamerku z díle této společnosti. Patří pod novou řadu Gz EYE a nese označení GZE-1. Tato kamera má vydržet pád ze 4 metrů na tvrdou podložku a nebude ji vadit ani ponoření do hloubky 50 metrů nebo -10°C mrazy. Sama o sobě nemá žádný displej, pro live view tak budete potřebovat smartphone nebo speciální dálkové ovládání s displejem GEC-10. To vydrží pád z 1,7 metru a ponoření do hloubky 1,5 metru.
 
Casio GZE-1
 
Pokud chcete větší odolnost dálkového ovládání, je k dispozici model GEC-1 bez displeje, který se může chlubit stejnou odolností jako samotná kamera. Pro ovládání kamery půjde využít i chytré hodinky PRO TREK Smart WSD-F20. Casio zároveň připravuje další příslušenství jako jsou různé popruhy, karabiny nebo gimbal. Pro komunikaci je využito Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n) a Bluetooth 4.1LE.
 
Casio GZE-1 příslušenství
 
Casio GZE-1 je vybavena 1/2,3" CMOS BSI čipem s rozlišením 21,14 megapixelů, efektivně se ale používá jen 6,9 megapixelu. Umí tak natáčet maximálně Full HD video s rozlišením 1920×1080 pixelů při 30 fps a pořizovat 6MPx fotografie. K dispozici jsou i zpomalené videosekvence, to ale musíte počítat s podstatně horším rozlišením. Při 120 fps je to 640×480 pixelů, při 240 fps pak jen 512×384 pixelů. Kamera nicméně umožňuje jednoduché přepínání mezi klasickým a zpomaleným záznamem v rámci jednoho videa. Videa se ukládají do souborů MOV (kodek H.264/AVC) a podporován je stereo zvuk.
 
Casio GZE-1 kamera
 
Objektiv má reálnou ohniskovou vzdálenost 1,35 mm, kvůli ořezu je ale přepočtená ohnisková vzdálenost 13 milimetrů. I to je velmi širokoúhlý záběr. Pro zajímavost, to rovněž znamená, že se z 1/2,3" čipu používá zhruba jen 1/4" plocha. Světelnost objektivu dosahuje hodnoty F2,8 a je zaostřen na 40 cm a dále. 
 
O expozici se zde stará automatika, uživatel má k dispozici akorát korekci expozice od -2 EV do +2 EV. Vnitřní paměť kamery má kapacitu 14,8 MB, použít však lze také až microSDXC karty. Li-Ion akumulátor NP-150 má vydržet na pořízení 355 snímků, resp. 70 minut videa. Rozměry kamerky činí 74,1×75,0×46,4 mm a váží 152 gramů (172 gramů s baterií a kartou).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik