Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon uvádí projektory XEED Compact Installation

5.6.2013, Jan Vítek, aktualita
Novou řadu projektorů XEED Compact Installation si připravila společnost Canon, která už ani nemusí dodávat, že jde o projektory určené pro pevnou instalaci, neboť přesně to mají v názvu. K dispozici budou celkem 4 modely, na něž se v krátkosti podíváme.
Nejdříve nám Canon představil dvojici standardních modelů XEED WUX450 a XEED WX520, které následují jejich modifikace XEED WUX400ST a XEED WX450ST, jejichž označeni ST bezpochyby znamená Short Throw, čili projekci na krátkou vzdálenost.

XEED WUX450 a XEED WX520 jsou vybaveny 1,8x optickým zoomem, přičemž jas má být stejný v celém jeho rozsahu. Světelnost jejich objektivů Canon je F2,8 a dále zpráva hovoří o páté generaci optiky AISYS, jež má být velmi vhodná pro panely LCOS (Liquid Crystal on Silicon). Ty zase slibují čistý obraz nenarušený mřížkou.

XEED WUX400ST a XEED WX450ST jsou vybaveny jiným objektivem, jenž jim umožní s poměrem pod 0,6:1 vytvořit 100" obraz na vzdálenost pouze 1,2 metru. Úhlopříčka obrazu může být mimochodem 30 až 300 palců. Dále zpráva mluví o možnosti vertikálního a horizontálního posunu obrazu, a to v rozsahu 75% vertikálně (77% u WX450ST).

Nativní rozlišení je dle modelu 1440 x 900 nebo 1920 x 1080 a světelný tok se pohybuje mezi 4000 a 5200 lumeny. Více se můžete o specifikacích dozvědět díky uvedeným odkazům na každý z nových typů. Canon dále slibuje, že tyto projektory mají snadnou údržbu a například vzduchový filtr je zde přístupný bez jakéhokoliv nástroje a od lampy nás má dělit jen kryt na horní straně projektoru, takže tu můžeme vyměnit, aniž bychom projektor sundávali ze stropu či jiného umístění.

Dále tu máme funkce pro zajištění bezchybného přechodu mezi obrazy dvou a více projektorů, funkci picture-by- picture pro simultánní zobrazení dvou nezávislých digitálních zdrojů obrazu a k dispozici budou také varianty s označením Medical. Ty budou vybaveny obrazovým režimem DICOM a stejně jako ostatní projektory přijdou na trh někdy v druhé polovině tohoto roku.

Zdroj: TZ Canon