Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon uvádí laserový projektor XEED 4K600STZ

22.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Canon oznámila nový model laserového projektoru, který je připraven pro nejnáročnější profesionální využití. Pochlubit se může nejen 4K rozlišením a výkonným zdrojem světla, ale také relativně kompaktním provedením.
Kategorie instalačních projektorů byla obohacena o model Canon XEED 4K600STZ, který naváže na předchozí Canon XEED 4K501ST. Novinka je určena pro široké spektrum využití, kde by jiné než laserové projektory nejspíš neobstály. Výrobce uvádí jako příklady použití pokročilé tréninkové simulátory, konstrukční projekce, muzejní expozice a zobrazování digitálních reklam. K dispozici je nativní 4K rozlišení, konkrétně 4096 x 2400 pixelů, a podpora technologie HDR. Světelný zdroj nabízí svítivost 6 000 lumenů a dlouhou životností přes 40 000 hodin (v režimu ultra-long life).

Kvalitní barevné podání je zajištěno díky kontrastnímu poměru 4 000:1, dynamickému kontrastu 10 000:1 a optickému systému AISYS (Aspectual Illumination System). Použit byl objektiv s 1,3násobným zoomem a konstantní světelností f/2.6 v celém rozsahu zoomu. Projekční poměr 1:0 až 1:3 umožňuje promítat obraz s úhlopříčkou 120” (3 m) ze vzdálenosti 2,7 m. Širokou použitelnost zajišťují čtyři vstupy DVI-D, dva vstupy HDMI 2.0, Wi-Fi, Ethernet a USB. V této kategorii projektorů překvapí relativně kompaktní rozměry a hmotnost jen 26 kg.

Nový projektor je neuvěřitelně kompaktní i lehký a díky tomuto designu v kombinaci s výkonem 6 000 lumenů jde o ideální řešení pro nejrůznější typy využití s pevnou instalací. Od simulačních prostředí vyžadujících ultra vysokou obnovovací frekvenci a plynulé zobrazování pohybu až po instalace v muzeích, kde jsou důležité kompaktní rozměry a pro zprostředkování dokonalého zážitku vysoké rozlišení. Uvedením modelu XEED 4K600STZ opět posouváme hranice práce s projekční technikou a přinášíme širokou škálu vlastností, které naplní požadavky různorodých koncových uživatelů,” doplňuje Andreas Herrnböck ze společnosti Canon Europe.

Canon XEED 4K600STZ bude v prodeji od jara 2017 za dosud nezveřejněnou cenu.

Zdroj: Tisková zpráva