Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Canon tlumí přípravu výroby SED TV

, , aktualita
Canon tlumí přípravu výroby SED TV
Kvůli vysokým nákladům na výrobu i vývoj se Canon rozhodl, že omezí přípravu výroby a vývoj SED panelů, které měly být alternativou ke stávajícím LCD a plazmovým panelům. Tuto technologii již opustila Toshiba, zdá se, že Canon čeká to samé.
Canon tlumí přípravu výroby SED TV
Technologie SED, která znamená Surface-conduction Electron-emitter Display, měla být původně alternativou k CRT i LCD obrazovkám. Měla mít stejné obrazové parametry jako CRT s dobrým podáním barev a dobrými pozorovacími úhly, ale zároveň velikost LCD displejů, tedy ve formě plochého panelu.

SED je založena na podobném principu jako klasické CRT obrazovky, ale zjednodušeně řečeno je pro každý obrazový bod jedna malá obrazovka. Respektive jedna tato miniaturní obrazovka SCE (surface-conducting electron emitter) má být pro jednu barvu každého bodu. Pro každý obrazový bod tedy budou zapotřebí tři tyto barevné SCE a tři fluorescenční prvky - pro červenou, modrou a zelenou barvu.Překážkou zavedení této technologie je ale velmi drahá výroba. Původně mělo duo firem Canon a Toshiba s touto technologií velké plány, ale právě nástup LCD a plazmových panelů vše zhatil, protože jsou levnější. Oběma firmám se nepodařilo výrobu zlevnit tak, aby byly SED panely konkurenceschopné. Toshiba pak ze společného projektu vycouvala, Canon pokračoval sám. Vývoj SED má dále pokračovat, ale ne již takovým tempem, výroby se ale v nejbližší době nedočkáme. Je pravděpodobné, že se toho nedočkáme nikdy, protože nástup OLED pohřbí SED úplně.

Zdroj: myce