Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon má 4 nové řady videokamer

6.1.2010, Jan Vítek, aktualita
Pod značkou LEGRIA představila společnost Canon hned čtyři nové řady videokamer, které jsou zaměřeny na různé uživatele, takže by si mezi nimi dle výrobce měl vybrat každý. Dodejme k tomu jen to, že stále jde stejně o běžné kamery do ruky, žádná profi řešení.
Celkem se jedná o tři řady HD videokamer - LEGRIA HF S, LEGRIA HF M a LEGRIA HF R a o jednu řadu SD kamer - LEGRIA FS300. Nejvyšší řady, tedy kamery řady LEGRIA HF S, LEGRIA HF M a LEGRIA HF R, používají kamerový HD systém Canon se snímačem HD CMOS, HD videoobjektivem Canon a obrazovým procesorem DIGIC DV III.Canon také zmiňuje nové prvky a funkce pro usnadnění natáčení i sdílení videa. Patří mezi ně třeba Smart Auto, což je režim pro automatické natáčení, pak vylepšený režim Videomomentka a režim "předtáčení" Pre REC1. HD kamery také samy o sobě podporují převod videa do SD a jeho upload na web pomocí funkce Easy Web Upload

Řada LEGRIA HF S má být to nejlepší z nově uvedených kamer. Nabízí 8megapixelový CMOS snímač, režim Zesílený optický stabilizátor obrazu (Powered Optical Image Stabilizer), dotykový LCD displej s úhlopříčkou 8,8 cm (3,5”), režim Smart Auto a dvě čtečky pro paměťové karty SDHC. Displej zde také podporuje použití gest a má vynikat vysokým rozlišením a kontrastem. Nově navržený je rovněž kruhový volič a pak se dočkáme u verze HFSA také 0,27" elektronického hledáčku.

Řada LEGRIA HF M poskytuje především kompaktní design. Kamerový systém zde využívá 3,3megapixelový snímač Full HD CMOS, uživatel má k dispozici 6,7cm (2,7") dotykový LCD displej rovněž s podporou gest, režim Smart Auto a také je zde zaručena kompatibilita s příslušenstvím Canon LEGRIA, mezi něž patří adaptéry na objektivy, přídavné videolampy, mikrofony a nové podvodní pouzdro Canon WP-V2, které umožňuje filmování pod vodou až do hloubky 40 metrů.

Třetí řada LEGRIA HF R má především poskytnout HD kvalitu za slušnou cenu a také stylové a odlehčené tělo. U nich už Canon nezmiňuje ani tak technické podrobnosti, jako spíše praktické funkce, tedy třeba režim Videomomentka a Smart Auto. A nakonec je to Canon LEGRIA FS300, čili kolekce vydeokamer pro natáčení v rozlišení SD a nabízející funkci rychlého nabití (Quick Charge) a dlouhou výdrž baterie.

Pokud máte zájem o více informací, stáhněte si příslušný presskit, kde jsou i podrobné specifikace.

Zdroj: TZ Canon
reklama
reklama