Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon a nový medicínský projektor XEED

22.1.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Canon si připravila již třetí svůj přenosný medicínský projektor XEED s označením SX7 Mark II Medical. Ten tak má doplnit již dříve představené modely XEED WUX10 Mark II Medical a XEED SX80 Mark II Medical.
XEED SX7 Mark II Medical se tedy stejně jako jeho dva bratříčci XEED WUX10 Mark II Medical a XEED SX80 Mark II Medical zaměřuje na jasnou a kvalitní projekci vhodnou pro promítání i rentgenových snímků, a to bez nutnosti nějakých složitých konfigurací a nastavení. To díky systému AcuScreenPRO, který umožní přesnou kalibraci a optimalizaci promítaného obrazu podle světelných podmínek konkrétního prostředí.Projektor XEED SX7 Mark II Medical má být tedy schopen mimořádně kvalitně zobrazovat gradaci odstínů šedé barvy a kromě toho nabízí světelný výkon 4000 lumenů a nativní rozlišení SXGA+, tedy 1400 x 1050 pixelů. Kontrastní poměr činí 1000:1 a že je projektor označen jako mobilní, tak jeho hmotnost činí 4,8 kg a rozměry 266 x 114 x 336 mm.

Dále se zde dočkáme simulace standardu DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine), takže lze zvolit jedno z 21 nastavení odstínů šedé podle světelných podmínek. Jako hlavní technologie byla využita Canon LCOS (Liquid Crystal on Silicon), která má zamezit "duhovému efektu" s jakým se setkáváme především u DLP projektorů. Objektiv s 1,7násobným zoomem je zde motorizovaný, projektor podporuje rozhraní DVI a také HDCP, plně automaticky nastavuje zaostření, korekci lichoběžníkového zkreslení, korekci barvy projekční plochy a výběr vstupního signálu, podporuje barvené prostory Adobe RGB a sRGB a ozývat se má maximálně 31 dBA hluku.

Systém AcuScreenPRO je vhodný pro všechny tři zmíněné projektory a obsahuje senzor osvětlení, kabel pro ovládání projektoru RS-232 a příslušný software.

Zdroj: TZ Canon