Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci

30.11.2020, Milan Šurkala, aktualita
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
Netflix produkuje velké množství seriálů a mezi nimi je i velmi úspěšná série The Crown (Koruna). Ta popisuje historii britské královské rodiny, a i když vychází z reálných událostí, dle mnohých si je příliš přibarvuje. I proto kulturní sekretář Oliver Dowden vyzývá Netflix, aby byl seriál na začátku každého dílu označen jako fikce a nikdo si tak nemyslel, že úplně a pravdivě prezentuje všechny historické události.
 
The Crown Netflix
 
Uznává však, že je seriál velmi pěkně natočen podobně jako mnoho jiných seriálů Netflixu. Jediné, co chybí, je jen ono varování o fiktivních zápletkách na začátku. Obává se totiž, že mnoho lidí z mladší generace, kteří tyto události nezažili, by je mohli považovat za pravdu. Kontroverzní je zejména poslední čtvrtá série, která popisuje nelehký vztah mezi princem Charlesem a princeznou Dianou a jeho současný vztah ke Camille (princ Charles u mnoha diváků vyvolává doslova nenávist). Hovoří se o tom, že poslední sezónu sledovalo okolo 29 milionů diváků.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama