Bowers & Wilkins se možná dostane pod křídla Sound United

Bowers & Wilkins se možná dostane pod křídla Sound United
, , aktualita
Na trhu s audiotechnikou se schyluje k významné změně, Legendární britská značka Bowers & Wilkins by se mohla stejně jako Denon nebo Marantz dostat pod křídla giganta Sound United. Vyjednávání jsou teprv v počátku.
K oblíbeným
reklama
V únoru se objevily zprávy, že britský výrobce Bowers & Wilkins prochází změnami. Ze společnosti odešla část manažerů a vzniklo nové vedení nezávislé na firmě EVA Automation ze Silicon Valley, která se zabývá bezdrátovým připojením či automatizací a B&W získala v roce 2016. V tiskové zprávě bylo oznámeno, že i přes oddělené vedení bude i nadále pokračovat spolupráce mezi oběma firmami, pokud to bude výhodné. Zároveň společnost ujistila, že nedojde ke změně každodenního chodu a uvedla, že B&W nedávno zažila jedno z nejúspěšnějších čtvrtletí v historii. Velmi dobře také údajně pokračují partnerství s firmami Philips TV, Maserati a McLaren, které ve svých produktech používají právě technologie od B&W.
 
 
Logo Bowers & Wilkins najdeme i na některých prémiových televizích Philips
 
Přesto by události z letošního února mohly být začátkem větších změn týkajících se značky Bowers & Wilkins. Koncem minulého týdne oznámila firma Sound United LLC, že zahájila jednání o převzetí britského výrobce pod svá křídla. Pokud vám název Sound United není povědomý, tak malé připomenutí: tato dceřiná firma DEI Holdings vlastní známé výrobce audiotechniky jako Denon, Polk Audio, Marantz, Definitive Technology, HEOS, Classé a Boston Acoustics. Tiskovou zprávu nejprve vydala firma Sound United, která uvedla: „Navrhovaná transakce zůstává předmětem probíhajících diskusí, potvrzení, schvalování regulací a dalších požadovaných souhlasů“.
 
Krátce na to vydal tiskovou zprávu také Bowers & Wilkins, která vyznívá trochu jinak. Obě společnosti prý „prozkoumávají možnosti, jak tyto dva podniky spojit“. Výsledkem vyjednávání by tedy nemuselo být pouze převzetí, ale i jiná forma spolupráce. V budoucnu by tedy mohlo dojít ke kombinaci technických schopností společnosti Bowers & Wilkins a podpory zdrojů, které nabízí Sound United. Zároveň firma ujistila zákazníky, že za každých okolností by zůstala stávající produktová portfolia a distribuční dohody, které by převzala firma Sound United, stejně jako licence třetím stranám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář