Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bowers & Wilkins se možná dostane pod křídla Sound United

15.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na trhu s audiotechnikou se schyluje k významné změně, Legendární britská značka Bowers & Wilkins by se mohla stejně jako Denon nebo Marantz dostat pod křídla giganta Sound United. Vyjednávání jsou teprv v počátku.
V únoru se objevily zprávy, že britský výrobce Bowers & Wilkins prochází změnami. Ze společnosti odešla část manažerů a vzniklo nové vedení nezávislé na firmě EVA Automation ze Silicon Valley, která se zabývá bezdrátovým připojením či automatizací a B&W získala v roce 2016. V tiskové zprávě bylo oznámeno, že i přes oddělené vedení bude i nadále pokračovat spolupráce mezi oběma firmami, pokud to bude výhodné. Zároveň společnost ujistila, že nedojde ke změně každodenního chodu a uvedla, že B&W nedávno zažila jedno z nejúspěšnějších čtvrtletí v historii. Velmi dobře také údajně pokračují partnerství s firmami Philips TV, Maserati a McLaren, které ve svých produktech používají právě technologie od B&W.
 
 
Logo Bowers & Wilkins najdeme i na některých prémiových televizích Philips
 
Přesto by události z letošního února mohly být začátkem větších změn týkajících se značky Bowers & Wilkins. Koncem minulého týdne oznámila firma Sound United LLC, že zahájila jednání o převzetí britského výrobce pod svá křídla. Pokud vám název Sound United není povědomý, tak malé připomenutí: tato dceřiná firma DEI Holdings vlastní známé výrobce audiotechniky jako Denon, Polk Audio, Marantz, Definitive Technology, HEOS, Classé a Boston Acoustics. Tiskovou zprávu nejprve vydala firma Sound United, která uvedla: „Navrhovaná transakce zůstává předmětem probíhajících diskusí, potvrzení, schvalování regulací a dalších požadovaných souhlasů“.
 
Krátce na to vydal tiskovou zprávu také Bowers & Wilkins, která vyznívá trochu jinak. Obě společnosti prý „prozkoumávají možnosti, jak tyto dva podniky spojit“. Výsledkem vyjednávání by tedy nemuselo být pouze převzetí, ale i jiná forma spolupráce. V budoucnu by tedy mohlo dojít ke kombinaci technických schopností společnosti Bowers & Wilkins a podpory zdrojů, které nabízí Sound United. Zároveň firma ujistila zákazníky, že za každých okolností by zůstala stávající produktová portfolia a distribuční dohody, které by převzala firma Sound United, stejně jako licence třetím stranám.