Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bose SoundLink – bezdrátové repro na cesty

30.9.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Máte rádi hudbu a nechcete ji přitom poslouchat sami, i když jste třeba kilometry od civilizace? Právě pro vás pak může být určen přenosný bezdrátový reproduktor, jakým je nový SoundLink Wireless společnosti Bose, určený k přehrávání přes Bluetooth.
Americký výrobce Bose uvedl na trh novou verzi svého mobilního reproduktoru SoundLink Wireless. Ten stačí připojit k jakémukoliv zařízení, které umožňuje přehrávání přes Bluetooth (jako jsou různé komunikátory nebo zařízení typu tablet PC včetně iPadu). Kompaktní zařízení s tloušťkou pěti centimetrů se pak postará o zvukovou reprodukci o údajně vysoké kvalitě.
Bose SoundLink Wireless – mobilní Bluetooth reprosystém.


Po fyzické stránce není přístroj žádným „tintítkem“, které by nepřežilo trochu slané mlhy, písku, větru nebo vlhkosti. Vnitřek je osazen čtveřicí nízkoprofilových neodymových reproduktorů a duálním pasivním zářičem s patentovaným „vaflovitým“ ohraničením pro hluboké basy. Firemní algoritmy zase slouží pro zvýšení kvality zvukového signálu o jakékoliv hlasitosti.
Dražší verze s koženým potahem.


Pohon celého systému má na starost Lithium-iontový akumulátor, jehož maximální teoretická výdrž dosahuje nezanedbatelných 8 hodin nepřetržitého provozu. Nová verze mobilního reproduktoru SoundLink Wireless je navíc k dostání ve dvou variantách.
...a zevnitř, více viz: Engadget


První je standardní verze s tmavošedým nylonovým (Cordurovým) krytem za doporučenou cenu 299,95 $ (necelých 5500 Kč). Druhý LX model se liší kvalitnější povrchovou úpravou a potahem z hnědé kůže. V tomto případě byla cena stanovena na 349,95 $ (tj. necelých 6400 Kč). Oba modely se zatím objevily na trhu v zámoří. Oficiální dostupnost u nás není známa.

Zdroj: HiTechReview