Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bose přidává podporu AirPlay 2 do řady SoundTouch

21.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Reproduktory z rodiny Bose SoundTouch získávají aktualizaci, která přidává podporu protokolu Apple AirPlay 2. Usnadní proto streamování hudby z populárních zdrojů a bezdrátový rozvod hudby po domě.
Společnost Bose začala podporovat nový komunikační protokol AirPlay 2 od Applu již v loňském roce, kdy vyšla aktualizace pro řadu Bose Home Speaker. Nyní se přidává také řada SoundTouch. Dosud bylo možné na těchto reproduktorech streamovat hudbu přes aplikaci Bose, která podporuje oblíbené služby jako Spotify, Deezer nebo internetová rádia TuneIn. To znamenalo kompatibilitu pouze s reproduktory téže značky. Přidání AIrPlay 2 ovšem rozšíření kompatibility se všemi produkty, které nabízejí tuto funkci, a to včetně konkurenčních značek.  Jako zdrojové zařízení, ze kterého je zvuk streamován, může posloužit iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV 4K, Apple TV HD, HomePod, Mac nebo PC.
 
 
Jeden z aktualizovaných modelů, Bose SoundTouch 10
 
AirPlay 2 se dostalo na reproduktory Bose z uvedené řady v uplynulých týdnech, a to prostřednictvím automatické aktualizace softwaru. Pokud vám update nebyl nabídnut, zkontrolujte tuto možnost v mobilní aplikaci Bose. Nová funkce nemusí být kompatibilní s některými staršími modely. Aktualizace byla konkrétně potvrzena pro reproduktory SoundTouch 10, SoundTouch 20 Series III, SoundTouch 30 Series III, Bose SoundTouch SA-5 Amplifier, Bose Wave SoundTouch Music System IV, SoundTouch 300 soundbar, Lifestyle 550 home entertainment system, Lifestyle 600 home entertainment system a Lifestyle 650 home entertainment systém.
 
Zdroj: Tisková zpráva