Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bose CineMate 1 SR – kvaziprostorový zvuk ze dvou repráků

14.10.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Na přelomu září a října přišel americký výrobce audio přístrojů Bose s novým reprosystémem CineMate 1 SR. Ten je určený pro domácí kina a s řadou technologických „vychytávek“ slibuje čistý zvuk s prostorovým efektem.

Společnost Bose vyvinula nový zvukový systém domácího kina nazvaný CineMate 1 SR. V jeho výbavě nesměla chybět patentovaná firemní technologie Flexmount, která by měla zaručit optimální produkci zvuku nehledě na umístění reproduktoru. K podobnému účelu slouží i v reproduktoru obsažený kalibrační systém zvuku ADAPTiQ, který nejdřív provede analýzu rozměrů místnosti a dalších proměnných, které mohou ovlivnit výsledný zvuk.Audio systém domácího kina Bose CineMate 1 SR


Výsledkem je zvuk automaticky upravený podle akustiky dané místnosti. Aby toho nebylo málo, tak tento přístroj ještě využívá technologii TrueSpace, která má vytvořit iluzi prostorového zvuku. TrueSpace navíc doplňuje patentovaná konstrukce zvukových zářičů PhaseGuide, jenž supluje zadní příposlechy. Jednoduchý podlouhlý reproduktor (o velikosti 12,4 × 93,5 × 6,1 cm) pak doplňuje bezdrátový modul Acoustimass určený „překvapivě“ basům.K podlouhlému reproduktoru patří ještě basový modul Acoustimass.


Celý systém pak lze ovládat jedním dálkovým ovladačem. Protože v jednoduchosti je síla, tak celou sestavu lze připojit k televizi bez nutnosti dalšího prvku. Obě jednotky tak lze k TV připojit přes klasické zvukové vstupy, které lze najít na podlouhlém reproduktoru. Každá legrace však něco stojí, což v případě Bose CineMate 1 SR znamená konto chudší o 1 499,95 $ (v ČR bych proto očekával cenu přes 27 300 Kč).Detail podlouhlého reproduktoru.


Zdroj: HiTechReview, Bose