Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Boris RED 5 s podporou 64-bitů

19.8.2011, Radek Jahoda, aktualita
Již je to nějaký čas, co Boris FX vydal novou verzi balíku efektů RED 5. Tentokrát přináší kromě mnoha nových filtrů a přechodů (více než 60) i podporou pro 64-bitové aplikace, konverzi SD do HD a vylepšení uživatelského rozhraní a workflow.
Boris RED je plugin do střihových programů od Adobe, Apple, Avid, Grass Valley, Media 100 a Sony, který rozšiřuje nabídku přechodů, filtrů, textových nástrojů a kompozičních nástrojů. Boris RED 5 nyní pracuje nejen na 32-bitových verzích těchto programů, ale i na jejich 64-bitových variantách.

V balíku přibylo více než 40 filtrů z kolekce filtrů Final Effects Complete, úplnou novinkou jsou Mr. Smoothie, Ball Action, Bubbles, and Wiggle Edges. jedinečný je nástroj 3D Particle Effects, který rozkouskuje obraz do mnoha malých částí a s těmi manipuluje v prostoru. Nechybí ani nástroje pro vylepšení obrazu starších nahrávek (Restoration Tools), které umí odstranit artefakty z DV záznamu, odstranit šum a vylepšit pleť aktérů. Další vylepšení je možné dosáhnout konverzí do HD rozlišení.Kromě toho obsahuje i mnoho efektů pro emulaci různých typů záznamů, například Lens blur nebo stylových efektů jako Damaged TV, Tile Mosaic, Scan Lines a Prism. Přechodů přibylo více než 50, jde ale povětšinou o nová nastavení předchozích typů.

Vylepšeno bylo i uživatelské rozhraní, panely lze přemísťovat pomocí drag-and-drop a nový je editor křivek. Mnoho z filtrů z Continuum Complete a Final Effects Complete kolekce obsahuje porovnávací mód (Compare mode), který ukáže výsledek jak před filtrem, tak po něm.

Cena Boris RED 5 byla stanovena na $995 dolarů, upgrade z předchozí verze pak stojí $295 dolarů.

Zdroj: Boris FX
reklama
reklama