Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Boris FX uvede Boris RED 5

8.6.2010, Radek Jahoda, aktualita
Jeden z nejznámějších efektových pluginů Boris RED se dostává na trh v nové verzi 5, která přináší podporu pro 64-bitové systémy, pracuje i pod Adobe CS5 a přidává více než 30 nových filtrů.
Boris RED je 3D kompoziční, titulkovací a efektový nástroj, který se dodává jako plugin do střihových systémů Adobe, Apple, Avid, Grass Valley, Media 100 a Sony.Podívejme se, co nového přináší verze 5. Hlavně je to podpora pro 64-bitové systémy - RED 5 podporuje 64-bitové systémy Adobe CS5, CS4 a CS3 a Sony Vegas Pro 9. Dále je to mnoho nových filtrů, které ale již často známe z jiných programů. Je to například 3 Way Color Grade Filter - profesionální nástroj pro korekci barev se třemi kruhovými bary pro korekci podkladu, gammy a zisku (pedestal/gamma/gain). Dále nový Noise Reduction Filter, který obsahuje nový filtr pro odstranění šumu, jde o spatial a temporal filtr, který provádí filtraci časově i prostorově. Dále například UpRez Filter pro změnu rozlišení z SD na HD, který obsahuje několik algoritmů pro vylepšení ostrosti a plynulosti obrazu, nový Pixel Fixer Filter , který odstraňuje špatné pixely ze senzorů kamer nebo škrábance a prach na objektivu, nový DV Fixer Filter odstraňuje "schody" v obraze z kamer nižší kvality, Smooth Tone Filter vyhladí obraz při ponechání kontrastních detailů, Lens Blur Filter emuluje rozostření objektivu kromě hlavního objektu v obraze, MatchMove Filter umožňuje kombinovat motion tracking s transformací a kompozicí vrstvy, Scan Lines Filter emuluje zobrazení RGB linek jako na tradičním monitoru, Damaged TV Filter pak emuluje porouchaný CRT monitor nebo TV se špatným signálem a mnoho dalších - LED Filter, Prism Filter, Turbulence Filter, Lens Shape, Warp, Morph, Video Morph, Pencil Sketch, Charcoal Sketch, Cartoon Look, Water Color, Tile Mosaic, Lightning a Color Choker.

RED 5 vylepšuje i uživatelské rozhraní, panely lze přesouvat pomocí drag-and-drop, obsahuje nový curve editor pro editaci křivek a animace a nový keyframe editor.

Celý balík filtrů bude k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku za cenu $995 dolarů, upgrade z předchozí verze bude k dispozici za $295 dolarů. Pokud si nyní pořídíte verzi RED 4.3, tak dostanete upgrade na RED 5 zdarma po jeho uvedení na trh.

Zdroj: Boris FX