Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

BOE představilo 110" 8K displej s 3D obrazem bez nutnosti brýlí

, , aktualita
BOE představilo 110" 8K displej s 3D obrazem bez nutnosti brýlí
Čínský výrobce displejů BOE představil obří 110" displej s vysokým rozlišením 8K. Ten má být schopen zobrazit 3D obsah, aniž by uživatel musel mít na hlavě speciální brýle. Nebyla to ale jediná novinka.
BOE představilo 110" 8K displej s 3D obrazem bez nutnosti brýlí
Společnost BOE se stává stále výraznějším hráčem na poli displejů. S jeho obrazovkami se setkáváme na některých iPhonech, velký rozmach zažívá i ve světě automobilů pro obrazovky infotainmentu (zejména v čínských vozech). Překvapí také několika působivými technologiemi. Na 6th Digital China Construction Summit to byla např. velmi zajímavá 3D obrazovka.
 
BOE 110" 8K 3D displej
 
Tento displej měl obří 110" úhlopříčku (skoro 280 cm), vysoké rozlišení UHD 8K (7680×4320 pixelů) a technologii Mini-LED. Velkou zajímavostí ale nejsou ani tak jeho rozměry a rozlišení jako to, že má jít o 3D displej. Ty měly být velkým průlomem, nikdy se ale pořádně neuchytily zejména kvůli nutnosti mít pro sledování obsahu 3D brýle. Podle BOE toto ale u jeho displeje není potřeba a je schopen vytvořit obraz s dojmem hloubky i bez brýlí. Jak přesně má ale tato technologie fungovat, prozatím nevíme.
 
Vedle toho se na veletrhu objevila i technologie, která na displeji nabídne tak široké pokrytí barevných gamutů, že u těch tří hlavních to dohromady dá 300 %. Jinak řečeno, dokáže pokrýt 100 % sRGB, 100 % Adobe RGB i 100 % DCI-P3. Dokáže se mezi nimi dynamicky přepínat a ve všech třech dosáhnout excelentní barevné přesnosti Delta E<1.