Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BOE oznámilo 95" OLED televizi s 8K rozlišením a 120 Hz

16.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
BOE oznámilo 95" OLED televizi s 8K rozlišením a 120 Hz
Čínská společnost BOE představila novou televizi typu OLED, která svými specifikacemi patří k high-endu. Má totiž velmi vysoké rozlišení obrazu 8K, dostupná je také vysoká obnovovací frekvence 120 Hz.
Vývoj televizí pokračuje a společnost BOE ukázala, kam až došly moderní technologie. Ukázala totiž novou 8K televizi s rozlišením 7680×4320 pixelů, což není dnes až tak ojedinělé, byť rozhodně nejde o mainstreamový produkt, jak ukázal nedávný průzkum. Jde o televizi typu OLED a navíc podporuje až 120Hz obnovovací frekvenci, takže by mohla potěšit i hráče.
 
BOE OLED TV 8K
 
Díky technologii OLED se zákazníci mohou těšit i na kontrast 1M:1 a televize podporuje i 10bitové barvy. Dále tu máme 99% podporu barevného prostoru DCI-P3. Tradičním neduhem OLED displejů je velký rozdíl mezi špičkovým jasem 800 nitů a nízkým průměrným jasem, který činí pouhých 150 nitů. To pak může vést k velkým změnám jasu bílé podle toho, jaké má zastoupení v obraze (to jsme viděli nedávno v recenzi herního monitoru Gigabyte Aorus FO48U).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.