Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blackmagic Micro Cinema Camera pro drony s 1080p RAW záznamem

14.4.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Blackmagic představila novou videokameru Micro Cinema Camera, která podporuje Micro Four Thirds objektivy, je uzpůsobena pro montáž na drony a mimo jiné podporuje i 1080p RAW nebo ProRes záznam.
Na trhu videokamer se objevil nový kousek od společnosti Blackmagic. Jde o kameru Micro Cinema Camera, která má speciální tvar, aby usnadnila montáž na oblíbené drony a nechybí ani podpora PWM (4 kanály) a S.Bus (18 kanálů), díky čemuž je možné kameru dálkově ovládat. Umožňuje i přenášení náhledu obrazu, takže člověk hned ví, zda má nebo nemá smysl danou scénu natáčet z aktuální pozice.


Blackmagic Micro Cinema Camera


Má Super 16mm snímač (velikost o něco menší než u 1" senzorů) a Micro Four Thirds bajonet pro montáž objektivů Panasonic a Olympus (případně přes redukce je možné využít další jiné bajonety). Tento snímač by měl dosahovat dynamického rozsahu 13 EV a podporuje záznam do 12bitového RAW (CinemaDNG) nebo formátu ProRes. K dispozici je Full HD video s rozlišením 1920×1080 pixelů při 60p nebo 30p dle typu závěrky.


Blackmagic Micro Cinema Camera pravá strana


Kameru je možné ovládat i pomocí tlačítek na přední straně přístroje, LEDky pak informují o aktuálním stavu kamery. Vedle dronů může být snadno použita jako skytá nebo akční kamera. Záznam je možný provádět na SD karty. Pochopitelně nechybí HDMI a 3,5mm vstup pro externí mikrofon. Tělo je vyrobeno z hořčíkových slitin. Prodej začne v červenci za cenu $995.


Blackmagic Micro Cinema Camera na dronu


Zdroj: blackmagicdesign.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.