Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

BlackBerry: trailer k filmu o vzniku a konci značky telefonů s QWERTY klávesnicí

, , aktualita
BlackBerry: trailer k filmu o vzniku a konci značky telefonů s QWERTY klávesnicí
Pokud máte rádi životopisné filmy o počátku a konci významných firem nebo osobností, neměl by Vám ujít snímek BlackBerry, který pojednává o ikonické značce mobilních telefonů, jež proslavila fyzická QWERTY klávesnice.

Ve své době ikonická značka, která se proslavila mobilními zařízeními/telefony s hardwarovou QWERTY klávesnicí, jež ovšem podobně jako Nokia nedokázala reagovat na změnu poptávky trhu a přizpůsobit se novému trendu. S tím totiž přišel v roce 2007 první iPhone od Applu a nesl se ve znamení nástupu chytrých telefonů s velkým displejem a dotykovým ovládáním, k čemuž se posléze přidaly smartphony od dalších výrobců s operačním systémem Android. Společnosti BlackBerry i Nokia ale před nimi dlouho strkaly hlavu do písku snad s představou, že ta změna zájmu je pouze něco dočasného. S přibývajícími roky se ale ukázalo, že o nic dočasného nejde a pozice obou těchto dřívějších gigantů tak pouze pokračovala v dalším oslabování.
 
Jde o kombinací životopisného snímku, komedie a dramatu. V hlavních rolích se představí Jay Baruchel, Glenn Howerton a Matt Johnson. Premiéru bude mít 28. dubna 2023. Zobrazit profil na IMDB.
 
 
Film je sice podle skutečných událostí, nicméně předlohou mu byla i kniha od novinářky Jacquie McNish s názvem "Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry", kterou lze koupit i v českých obchodech:
 
 
Pro připomenutí toho, jak šel čas s telefony BlackBerry:
 
 


Zaujal Vás tento film? Budete chtít se na něj podívat?
V anketě šlo hlasovat od 18.3.2023 do 18.4.2023. Počet hlasujících: 5
Ano80 %
Ne20 %
reklama
reklama