Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Black Panther 2 bude, Marvel však nepřeobsadí postavu pantera

13.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Marvel Studios mají nadále v plánu natočit druhý díl Black Panther 2. Bohužel představitel hlavní role Chadwick Boseman nedávno zemřel, takže se hledá náhradní řešení. A přeobsazení hlavní role nepřichází v úvahu.
Black Panther je jedním z mnoha filmů známého Marvel Studios, přičemž byl prvním superhrdinským filmem historie, který byl nominován na Oskary jako nejlepší film roku. Hlavní roli T'Chally, krále fiktivního světa Wakandy, si zde zahrál Chadwick Boseman. Herec už ale v té době nějakou dobu bojoval s rakovinou tlustého střeva, která mu byla diagnostikována v roce 2016, a na níž zemřel 28. srpna letošního roku. Pro studio tak vyvstala otázka, co se stane s připravovaným filmem Black Panther 2.
 
Black Panther od Marvela
 
Šéf Marvel Studios, Kevin Feige, se na adresu Bosemana vyjádřil, že "jeho výkon byl ikonický a překonal všechny dosavadní představitele postavy z minulosti Marvela". Právě proto nehodlá jeho postavu přeobsadit a Black Panther už zůstane vyhrazen Bosemanovi (nehodlá udělat ani jeho digitální verzi). Pokračování filmu se tak bude soustředit na další postavy z Wakandy a paradoxně tak nebude obsahovat postavu, kterou bude mít ve svém názvu. Natáčet by se mělo od léta 2021 a do kin se má snímek dostat v červenci 2022.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.