Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Black Friday: Cena nejlevnější Android TV se přiblížila 4 000 Kč

24.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Aktuální slevová akce Black Friday zpřístupnila televizory s Android TV. Aktuálně nejdostupnější model Metz 32MTC6000 se svou cenou přiblížil 4 000 Kč a představuje zajímavou volbu pro zájemce o menší Smart TV.
Dávno neplatí, že kvůli chytré televizi musíte výrazně připlácet. Nejlevnější modely se pohybují okolo 5 000 Kč a obvykle nabízejí linuxový operační systém, který obvykle podporuje nejznámější aplikace, ale obvykle jsou jeho možnosti omezené. Najdeme ovšem i několik výjimek na platformě Android TV od Googlu. Aktuálně nejlevnější televizor s tímto operačním systémem se jmenuje Metz 32MTC6000 a stojí 4 222 Kč. Jedná se tak možná o historicky nejnižší cenu, za kterou byla na českém trhu dostupná Android TV. Metz je původně německá značka, kterou nyní vlastní čínský gigant Skyworth.
 
 
Metz 32MTC6000 může být vhodný model pro menší obýváky, dětské pokoje nebo ložnice. Pokud si chcete užít Netflix a další chytrá funkce i na chalupě, může tento televizor najít využít i tam. Úhlopříčka totiž činí pouze 32 palců neboli 81 cm, a to při rozlišení 1366 x 768 pixelů (HD). Chybí podpora jakéhokoliv formátu HDR, ale v případě nejlevnějších modelů stejně nemívají žádný výrazný vliv na kvalitu obrazu. Televizor využívá podsvícení Direct LED a dosahuje jasu až 230 nitů. Pozorovací úhly činí 176 stupňů a odezva dosahuje 8 ms (GTG), pro použití s moderními herními konzolemi tedy raději sáhněte po jiném modelu.
 
Pro mnoho diváků bude důležitější, že televizor podporuje standard DVB-T2 včetně HEVC/H.265, což potvrzuje certifikace Českých Radiokomunikací. Divákům je k dispozici také hybridní vysílání HbbTV 1.5. Nechybí slot CI+, který umožní používat třeba službu Anténa+ od Skylinku. K dispozici jsou dva vstupy HDMI s funkcemi CEC a ARC, dva porty USB, Wi-Fi, Bluetooth i další možnosti konektivity. Operační systém Android TV je k dispozici ve verzi 9 a nabízí všechny známé funkce, jako je Chromecast pro streamování obsahu z jiných zařízení nebo Obchod Play, odkud lze stahovat aplikace jako Netflix, HBO Go či YouTube.
 
Metz 32MTC6000 vsází na klasický černý design s nožičkami. O zvuk se starají dva 8W stereo reproduktory a nechybí ani podpora formátu Dolby Digital Plus. Pokud si připlatíte 2 000 Kč, můžete mít model 42MTC6000 s úhlopříčku 42 palců a rozlišením Full HD.