Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Průmyslová 4K kamera Sony UMC-S3C s full frame čipem

5.4.2016, Milan Šurkala, aktualita
Nová průmyslová kamera Sony UMC-S3C je určena pro nejrůznější činnosti ve velmi špatných světelných podmínkách. Má totiž 12MPx full frame snímač, umí natáčet vysoce kvalitní 4K video a podporuje Sony FE objektivy.
Sony dnes představilo novou kameru UMC-S3C. Nejde o běžný fotoaparát nebo kameru, i když umí i fotit. Je určena pro vysoce kvalitní záznam při nejrůznějším průmyslovém použití, ať už jde o funkci bezpečnostní kamery, mapování krajiny, vyšetřování nebo monitorování všeho možného. Samotná kamerka váží 400 gramů a je tak nejlehčím full frame zařízením od Sony.


Sony UMC-S3C s 35mm F1.4 objektivem


Vynikající výsledky při snímání za špatného světla má na svědomí známý full frame snímač s rozlišením 12 megapixelů, který byl použit už ve fotoaparátu Sony A7S II. Stejně jako on, i UMC-S3C má vyměnitelné objektivy a tedy bajonet Sony E/FE. Kamerka umí natáčet 4K video i pořizovat 12MPx statické snímky. Dokáže pracovat při velmi nízkém osvětlení 0,004 lx a citlivost lze nastavit od ISO 50 do ISO 409600. Schopnosti fotoaparátu A7S a A7S II jsme si už ukázali na několika filmech, které byly natáčeny za měsíčního světla (Refuge, Luna).


Sony UMC-S3C


Ke snížení šumu slouží i speciální nové odšumovací algoritmy, které rozdělují obraz na oblasti, jenž jsou specificky zpracovávány. Kameru Sony UMC-S3C lze ovládat pomocí multi-terminálu, kompatibilních microUSB zařízení nebo dálkových ovládání. Na 64GB kartu by se dle výrobce mělo vejít 125 minut 4K záznamu 2160p30 s datovým tokem 60 Mbps. Podporován je i záznam v XAVC S s datovým tokem 100 Mbps. V prodeji bude od srpna 2016.

Zdroj: sony.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.