www.tvfreak.cz
>
>
>

Průmyslová 4K kamera Sony UMC-S3C s full frame čipem

Průmyslová 4K kamera Sony UMC-S3C s full frame čipem
, , aktualita
Nová průmyslová kamera Sony UMC-S3C je určena pro nejrůznější činnosti ve velmi špatných světelných podmínkách. Má totiž 12MPx full frame snímač, umí natáčet vysoce kvalitní 4K video a podporuje Sony FE objektivy.reklama
Sony dnes představilo novou kameru UMC-S3C. Nejde o běžný fotoaparát nebo kameru, i když umí i fotit. Je určena pro vysoce kvalitní záznam při nejrůznějším průmyslovém použití, ať už jde o funkci bezpečnostní kamery, mapování krajiny, vyšetřování nebo monitorování všeho možného. Samotná kamerka váží 400 gramů a je tak nejlehčím full frame zařízením od Sony.


Sony UMC-S3C s 35mm F1.4 objektivem


Vynikající výsledky při snímání za špatného světla má na svědomí známý full frame snímač s rozlišením 12 megapixelů, který byl použit už ve fotoaparátu Sony A7S II. Stejně jako on, i UMC-S3C má vyměnitelné objektivy a tedy bajonet Sony E/FE. Kamerka umí natáčet 4K video i pořizovat 12MPx statické snímky. Dokáže pracovat při velmi nízkém osvětlení 0,004 lx a citlivost lze nastavit od ISO 50 do ISO 409600. Schopnosti fotoaparátu A7S a A7S II jsme si už ukázali na několika filmech, které byly natáčeny za měsíčního světla (Refuge, Luna).


Sony UMC-S3C


Ke snížení šumu slouží i speciální nové odšumovací algoritmy, které rozdělují obraz na oblasti, jenž jsou specificky zpracovávány. Kameru Sony UMC-S3C lze ovládat pomocí multi-terminálu, kompatibilních microUSB zařízení nebo dálkových ovládání. Na 64GB kartu by se dle výrobce mělo vejít 125 minut 4K záznamu 2160p30 s datovým tokem 60 Mbps. Podporován je i záznam v XAVC S s datovým tokem 100 Mbps. V prodeji bude od srpna 2016.

Zdroj: sony.com
Nejnovější články
Raspberry Pi 3: obhájce trůnu? Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
25.7.2017,  recenze, Jakub Doležal,  5 komentářů
LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K
LG rozšířilo svou letošní nabídku OLED TV o zatím cenově nejdostupnější model. Snížení ceny si ovšem vyžádalo řadu ústupků, televizor tak postrádá například podporu 4K Ultra HD rozlišení nebo HDR.
15.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
YouTube přestal fungovat na starších Smart TV YouTube přestal fungovat na starších Smart TV
Google ukončil podporu aplikace YouTube na chytrých televizorech z roku 2012 a starších. Důvodem je přechod z technologie Flash na HTML5. Uživatelům dotčených modelů společnost doporučuje dokoupit Chromecast či podobné zařízení.
14.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru
Projektory jsou součástí kin už hodně přes 100 let a teprve ve 21. století se dočkají náhrady. Samsung totiž prezentoval Cinema LED, obrovský LED displej, který by v kinech měl nahradit tradiční projektor a plátno.
14.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem
Čínská společnost Xiaomi uvedla levný laserový short-throw projektor Mi Laser Projector. Umí zobrazit až 150" úhlopříčku, tedy zhruba 3,8 metru. Kdo má nedostatek místa, může projektor umístit pouhých 5 centimetrů od zdi.
1.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala