Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BeoPlay V1 Havana: design na kolečkách

8.10.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Dánská designová společnost Bang & Olufsen odhalila novou edici svého televizoru BeoPlay V1. Hlavním rysem speciální edice BeoPlay V1 Havana bude nejen barva nazvaná po „Paříži Karibiku“, ale také poměrně elegantní stojan s dvojicí koleček.
Podle společnosti Bang & Olufsen byl první model řady B&O Play tak úspěšný, že si zasloužil speciální edici provedenou v odstínu Havanská hnědá. Součástí sestavy je i nerušivý stojan na kolečkách. Divák si tak může televizor přesouvat dle libosti. Po skončení pořadu jej může třeba zavřít do skříně. Henrik Taudorf Lorensen, vicepresident pro B&O Play k tomu řekl: „Cílem naší práce bylo vytvořit nuanci této řady, která je moderní, ale zároveň odolná a flexibilní. Nová BeoPlay V1 Havana je určena těm, kteří se nebojí opustit normy normálních plochých televizorů. Namísto toho chtějí okusit svobodu ve vytváření vlastního interiéru podle vlastní estetiky.“
BeoPlay V1 Havana - středobod zájmu lze po konci pořadu odklidit do skříně


Ona možnost změny rozložení nábytku podle momentální nálady však neměla způsobit kompromis po stránce kvality videa či zvuku. Mimo barvu a stojan je tak B&O BeoPlay V1 Havana Edition totožná s původním přístrojem BeoPlay V1. Havana s úhlopříčkou 32 “ proto nabídne novou proprietární video platformu, LCD panel s LED podsvícením i zvukový systém poháněný zesilovači třídy D.
Název edici propůjčila její barva - Havanská hněď


Třešničkou na dortu je slot pro set-top box Apple TV, který lze ovládat dálkovým ovládáním televizoru. Ten ostatně slibuje podporu širé škály periférií (ať už jde o DVD nebo datové úložiště NAS). Stejně tak lze čekat i přizpůsobení jasu a barev aktuálním světelným podmínkám v místnosti podle vestavěného čidla (čímž se liší třeba od volně šiřitelné počítačové utility f.lux, jenž využívá čas a zeměpisné souřadnice). BeoPlay V1 Havan má být k dostání od poloviny října, ale jen ve vybraných obchodech Bang & Olufsen.
Zdroj: FlatpanelsHD, Bang & Olufsen
reklama
reklama