www.tvfreak.cz
>
>
>
>

BeoPlay V1 Havana: design na kolečkách

BeoPlay V1 Havana: design na kolečkách
, , aktualita
Dánská designová společnost Bang & Olufsen odhalila novou edici svého televizoru BeoPlay V1. Hlavním rysem speciální edice BeoPlay V1 Havana bude nejen barva nazvaná po „Paříži Karibiku“, ale také poměrně elegantní stojan s dvojicí koleček.
K oblíbeným
reklama
Podle společnosti Bang & Olufsen byl první model řady B&O Play tak úspěšný, že si zasloužil speciální edici provedenou v odstínu Havanská hnědá. Součástí sestavy je i nerušivý stojan na kolečkách. Divák si tak může televizor přesouvat dle libosti. Po skončení pořadu jej může třeba zavřít do skříně. Henrik Taudorf Lorensen, vicepresident pro B&O Play k tomu řekl: „Cílem naší práce bylo vytvořit nuanci této řady, která je moderní, ale zároveň odolná a flexibilní. Nová BeoPlay V1 Havana je určena těm, kteří se nebojí opustit normy normálních plochých televizorů. Namísto toho chtějí okusit svobodu ve vytváření vlastního interiéru podle vlastní estetiky.“
BeoPlay V1 Havana - středobod zájmu lze po konci pořadu odklidit do skříně


Ona možnost změny rozložení nábytku podle momentální nálady však neměla způsobit kompromis po stránce kvality videa či zvuku. Mimo barvu a stojan je tak B&O BeoPlay V1 Havana Edition totožná s původním přístrojem BeoPlay V1. Havana s úhlopříčkou 32 “ proto nabídne novou proprietární video platformu, LCD panel s LED podsvícením i zvukový systém poháněný zesilovači třídy D.
Název edici propůjčila její barva - Havanská hněď


Třešničkou na dortu je slot pro set-top box Apple TV, který lze ovládat dálkovým ovládáním televizoru. Ten ostatně slibuje podporu širé škály periférií (ať už jde o DVD nebo datové úložiště NAS). Stejně tak lze čekat i přizpůsobení jasu a barev aktuálním světelným podmínkám v místnosti podle vestavěného čidla (čímž se liší třeba od volně šiřitelné počítačové utility f.lux, jenž využívá čas a zeměpisné souřadnice). BeoPlay V1 Havan má být k dostání od poloviny října, ale jen ve vybraných obchodech Bang & Olufsen.
Zdroj: FlatpanelsHD, Bang & Olufsen
reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik