www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh

BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
, , aktualita
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
K oblíbeným
reklama
Podporou 4K Ultra HD se dnes chlubí řada projektorů, ale ne vždy se jedná o nativní rozlišení. Potom si musí projektor pomáhat posunem pixelů, aby zvýšil jejich počet na požadovaných 8,3 milionu. To by ovšem neměl být případ novinky W1800i od BenQ, která údajně používá 0,47palcový DLP čip s nativní podporou 4K (3840 × 2160 pixelů). Projektor je určen hlavně pro filmové fanoušky, proto by mohl najít své místo jako součást domácího kina. Kromě jemného rozlišení slibuje také vysoký dynamický rozsah prostřednictvím formátů HDR10 a HLG. Jas dosahuje až 2 000 ANSI lumenů, zatímco kontrast je udáván s hodnotou 10 000:1.
 
 
Výrobce slibuje 100% pokrytí barevného prostoru Rec.709 s hodnotou Delta E≤3. Každý projektor by měl být před odesláním z továrny individuálně kalibrován, což potvrzuje i osvědčení dodávané v balení. Během tohoto procesu dojde k otestování a nastavení barevné teploty D65, gama křivky, úrovně černé a bílé, neutrální šedé, sledování barevné reprodukce RGBCMY, odstínu, sytosti, jasu či výstupu na základě standardu ITU-R Rec.709. Instalaci projektoru v interiéru usnadňuje 1,3x zoom, korekce lichoběžníkového zkreslení 2D keystone a možnost rotace. Jako světelný zdroj slouží lampa s udávanou životností 4 tisíce hodin v normálním režimu, respektive 15 tisíc hodin v nejúspornějším režimu.
 
Připraven je také Filmmaker Mode, který můžete znát z některých televizorů. Jeho cílem je přinést co nejvěrnější filmový zážitek, který zamýšleli samotní tvůrci snímku. Proto dojde k nastavení filmové snímkové rychlosti, přesných barev, dynamického kontrastu i jasu. Příjemnou součástí výbavy je operační systém Android TV, díky kterému může projektor fungovat zcela samostatně. Uživatelům jsou k dispozici některé služby pro streamování videa a další aplikace z Obchodu Play. Využít lze také některý ze dvou portů HDMI 2.0b. BenQ W1800i zamířil na český trh s cenovkou 31 290 Kč, na Slovensku potom stojí 1 229 eur.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik