Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ W1500: 3D Full HD bezdrátově

23.7.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ se pochlubila novým projektorem W1500, jenž nabízí rozlišení Full HD s podporou 3D a bezdrátovým přenosem obrazu pomocí 5GHz technologie WHDI. Tuto kombinaci má dle svého výrobce nabídnout jako první na světě.
BenQ W1500 kromě uvedeného rozlišení Full HD, podpory 3D a bezdrátového přenosu obrazu nabídne také krátkou projekční vzdálenost, interpolaci snímků pro plynulejší obraz, certifikaci kalibračních prvků ISFccc, vylepšený kontrast pomocí DarkChip3, dva vestavěné 10W reproduktory s SRS WOW HD, pak 1,6x zoom a také Lens Shift pro snazší nastavení obrazu.Ze vzdálenosti dvou metrů od projekční plochy tak budeme moci vytvořit obraz o úhlopříčce 84". Signál pak může putovat z jakéhokoliv zařízení vybaveného výstupem HDMI pomocí 5GHz bezdrátové technologie WHDI, a to až na vzdálenost 20 metrů.

Využit je zde DLP čip DarkChip3, čili technologie firmy Texas Instruments, který slibuje vyšší jas a hlubokou černou. Plynulejší obraz pak slibuje interpolace snímků MEMC, jenž má zamezit chvění obrazu a jeho rozmazávání. Dále tento projektor podporuje 3D timing a HDMI 1.4a mandatory 3D, abychom mohli sledovat 3D filmy rovnou z Blu-Ray přehrávače, hrát 3D hry na PS3 a zahrnuta je t aké podpora NVIDIA 3DTV. Vedle toho projektor zvládá také konverzi 2D videa do 3D a BenQ slibuje rovněž nové a lepší 3D brýle.

Domácí projektor BenQ W1500 bude k dispozici od tohoto měsíce za doporučenou cenu 33990 Kč bez daně (1500 euro na Slovensku). V obchodech je již uveden s cenou od 39000 Kč s daní.

Zdroj: TZ BenQ
reklama
reklama