Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ W1350: domácí Full HD projektor

9.4.2015, Jan Vítek, aktualita
Snadnou instalaci má nabídnout nový domácí projektor BenQ W1350, který patří mezi modely s rozlišením Full HD. Vybaven je šestisegmentovým barevným kolečkem a objektivem pro promítání na krátkou vzdálenost.
Domácí Full HD projektor BenQ W1350 má v základních specifikacích svítivost 2500 ANSI lumenů, kontrast 10000:1 a osazen je šestisegmentovým barevným kolečkem RGBRGB, které je součástí technologie Brilliant Color starající se o zobrazení barev. DarkChip3 zase slibuje vysoký kontrast a hlubokou černou, přičemž 12 skleněných čoček v objektivu BenQ zajistí promítání na krátkou vzdálenost. Vytvoří obraz o úhlopříčce 100 palců ze vzdálenosti 3 metrů, přičemž k dispozici je také 1,5násobný zoom, korekce lichoběžníkového zkreslení a také hardwarová Lens Shift pro svislé posunutí obrazu.

Dále tu máme 10W reproduktor pro základní ozvučení a k dispozici je také bezdrátové připojení s využitím doplňkové sady BenQ Wireless Full HD. Ta dokáže přenášet obsah v rozlišení Full HD a s podporou 3D na vzdálenost až 30 metrů, k čemuž poslouží čtyři vestavěné antény. BenQ také slibuje velmi nízké zpoždění, což je důležité především pro hraní her, přičemž stabilní kvalitu streamování má na starost mechanismus DFS (Dynamic Frequency Selection), který automaticky přepíná kanály při výskytu rušení signálu. Vedle toho můžeme připojit i mobilní zařízení podporující rozhraní MHL.

BenQ také nezapomněl zmínit funkce pro šetření energií, a to SmartEco pro inteligentní regulaci výkonu lampy, která má zajistit až 70procentní úspory. DLP systém je zde také uzavřený, takže nejsou potřeba žádné prachové filtry, které by bylo třeba měnit.

Domácí projektor BenQ W1350 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 26990 Kč s DPH nebo 985 euro.

Zdroj: TZ BenQ