Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ uvádí nový malý projektor CP270

6.3.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ ohlásila, že uvede nový snadno přenosný projektor CP270, jenž se zařadí do Commuter Series. Určen je tedy především těm, kteří jsou často na cestách, nebo jej potřebují pouze často přenášet mezi místnostmi.
Projektor CP270 proto váží pouze 1,5 kg a má rozměry 190 x 77,5 x 205 mm. Co se týče ostatních specifikací, pak nabízeno je rozlišení XGA, tedy 1024 x 768, maximální světelný tok 2000 ANSI lumenů a kontrast až 1000:1. K tomu jsou využity klasické čipy DLP od Texas Instruments.Samotná společnost BenQ do toho vkládá vlastní technologie BrilliantColor (zvýšení jasu a posílení barev), 3D Color Management (upravuje tónování a saturaci šesti základních barev), Quick Auto Search (rychlé hledání zdroje signálu) či Waveform Control a pro prezentační účely tu máme také vyhrazené nástroje. Jsou to třeba prezentační režimy Dynamic, sRGB, Cinema, Presentation a Standard, pak prezentační časovač (čas do konce prezentace) nebo uzamknutí kláves (Panel Key Lock) proti nechtěnému stisku kláves.

Po prezentaci se projektor zchladí za 30 sekund, aby byl připravený k přenosu a ještě se služí zmínit, že design je uzavřený, takže nebylo nutné využít prachový filtr, jenž my se musel čistit. Cena projektoru činí 16 490Kč bez DPH.

Zdroj: TZ BenQ