Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode

13.6.2021, Milan Šurkala, aktualita
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
Od společnosti BenQ tu máme další dva nové projektory. Lépe řečeno jde o jeden ve dvou různých barvách. V7000i je bílou verzí, V7050i pak černou. Oba zvládají UHD 4K rozlišení, pokrývají 98 % barevného gamutu DCI-P3 a dle výrobce je to o 30 % lepší než u jiných  laserových TV s úhlopříčkou přes 100 palců.
 
BenQ V7050i
 
Podporováno je HDR10 i HLG, nechybí Android TV (s možností procházet kolekce filmů, spuštění her a mnoho dalšího přímo v projektoru) a máme zde i Filmmaker Mode. Ten zaručuje, že se filmu nedočká žádný nadbytečný post-processing, takže film bude přehrán tak, jak zamýšlel tvůrce. Je tak paradoxní, že se mohou marketingově vyzdvihovat různé "vylepšující" technologie, a jindy se naopak vyzdvihuje to, že tyto technologie nejsou aplikovány. Najdeme zde 2×5W audio systém treVolo, dva porty HDMI 2.0b a SPDIF. Ceny byly stanoveny na 3499 EUR, resp. 3799 EUR.
 
BenQ V7050i
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.