Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ uvádí dva projektory s laserem

30.3.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ ohlásila dvojici nových projektorů, které jsou určeny pro oblast vzdělávání a nabídnou laserovým zdrojem světla. Výrobce jej nazývá BlueCore engine a slibuje zajištění až 20000 hodin výdrže při nízké energetické náročnosti.
Konkrétně jde o nové projektory BenQ LX60ST a LW61ST, jejichž design je i s nabídnou rozhraní shodný. Oba využívají BlueCore engine slibující dlouhou výdrž a nízkou energetickou náročnost, přičemž BenQ slibuje snížení spotřeby až o 90 % v porovnání s běžnými lampami. Výhodou laserové technologie je i možnost okamžitého zapnutí a vypnutí dané tím, že lampa se nemusí žhavit ani chladit a BenQ nezapomněl upozornit ani na to, že BlueCore nevyužívá rtuť.

Dále se dočkáme vysokého kontrastního poměru 80000:1, pro rozličná prostředí je tu možnost manuálního nastavení jasu, přičemž to můžeme nechat na automatice označované jako technologie SmartEco. Ta stanovuje optimální stupeň jasu na základě vstupního zdroje.

Pro zajištění úsporného běhu tento projektor umí po třech minutách snížit svůj jas na 10 procent a ke snížení spotřeby poslouží také režim Eco Blank, díky němuž se zobrazí pouze prázdná projekční plocha. Toho může také přednášející využít tak, aby přitáhl pozornost na sebe.

BenQ LX60ST a LW61ST mají shodnou hodnotu maximálního jasu 2000 ANSI lumenů, liší se v rozlišení - XGA a WXGA, mají krátké projekční vzdálenosti se zobrazovacím poměrem 0,6 a 0,49 a také dva vestavěné 10W reproduktory a vstup pro mikrofon. V pohotovostním režimu spotřebují ani ne 0,5 W, podporují zobrazení z Apple iPhone/iPad, funkci LAN Display pro promítání dat tahaných ze sítě LAN a USB Display zase zajistí možnost promítání z úložného USB zařízení.

Projektor LW61ST bude dostupný v dubnu za částku 45999 Kč bez DPH a projektor LX60ST bude dostupný v červnu letošního roku. Jeho cena ve zprávě zmíněna nebyla.

Zdroj: TZ BenQ