Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ SP2: akční kamera ovládaná přes hodinky

1.7.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ, kterou v AV světě známe především jako výrobce projektorů, si připravila novou akční videokameru SP2, která je na trh dodávána společně s hodinkami určenými pro dálkové ovládání.
Videokamera BenQ SP2 je tedy určena pro venkovní aktivity, tedy i pro sport. Krom možnosti ovládání dálkově přes hodinky nám nabídne možnost záznamu v rozlišení Full HD (1080p) při 60 snímcích za sekundu, aby bylo video plynulé. Další možností je využití časosběrného režimu. BenQ také slibuje dlouhou výdrž na baterii, která má v tomto případě kapacitu 2260 mAh, rozhraní Wi-Fi a také vysokou odolnost díky pouzdru s IPX8. To by jí mělo zajistit vodotěsnost až do hloubky šedesáti metrů, což je velmi slušné.Hodinky umí kameru nejen ovládat, ale také ukazovat právě zabíraný obraz v režimu Live-View. Díky nim budeme moci v průběhu nahrávání videa pořizovat i fotografie. Co se týče časosběrného režimu, pak ten můžeme nastavit na pořizování snímku každých 1, 3, 5, 10, 30 nebo 60 sekund, přičemž ty se automaticky ukládají v podobě videozáznamu ve Full HD.

Kamera využívá 1/2,3" 16M senzor CMOS, objektiv ze 7 elementů s F2,8, záznamy ukládá na karty MicroSD a pak má kromě Wi-Fi také rozhraní Micro USB, Mini HDMI a 3,5" jack. Baterie s kapacitou 2260 mAh vydrží na pořízení tříhodinového záznamu nebo 460 fotografií. Rozměry kamery pak jsou 59,2 x 42,7 x 26,4 mm a hmotnost 80 gramů.

Dále tu máme aplikci BenQ Action Cam App pro mobilní zařízení, na nichž si budeme moci okamžitě zobrazit pořízené snímky díky rozhraní Wi-Fi. Kamera i se svým příslušenstvím je již dostupná na našem a slovenském trhu za koncové ceny 8990 Kč s DPH a 324 euro.

Zdroj: TZ BenQ