Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ přináší nové projektory nejen pro hráče a sportovní fanoušky

20.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
W1210ST a W1090 jsou nové modely DLP projektorů značky BenQ, které cíli na specifické segmenty. Díky připraveným režimům jsou vhodné ke hraní her nebo sledování sportovních přenosů, ale díky kvalitnímu obrazu najdou využití i pro domácí kino.
Společnost BenQ začala na českém trhu nabízet dva nové DLP projektory, které mají být svými elegantními liniemi a decentní barevností vhodné pro umístění v obývacím pokoji. Oba nabízejí nativní rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a disponují šestirychlostním RGBRGB kolečkem pro kvalitní barevné zobrazení. Nechybí reproduktory s technologií CinemaMaster Audio ani kompatibilita se sadou BenQ Wireless Full HD kit, která umožňuje bezdrátový přenos obrazu na vzdálenost až 30 metrů. Oba projektory jsou ideální pro domácí kino, ale svými funkcemi a vlastnostmi jsou připraveny i pro mnohem specifičtější použití.

BenQ W1210ST, který po designové stránce využívá kombinaci šedého předního panelu s červenými prvky, se chlubí režimy vylepšujícími barvy herního prostředí, především jejich sytost a věrnost. Kromě toho výrobce slibuje velmi nízkou odezvu, takže hráči, kterým nestačí ani největší monitory, budou ve svém živlu. Projektor se chlubí svítivostí 2 200 ANSI lumenů, kontrastním poměrem 15 000:1 a 1,2násobným zoomem. Obraz o úhlopříčce 100” je možné promítat na vzdálenost pouhých 1,5 metru. Integrovány jsou dva 10W stereo reproduktory. První model se na českém trhu prodává za doporučenou cenu 28 990 Kč včetně DPH.

BenQ W1090 poznáte podle bílé barvy těla, přední část ozvláštňuje povrch s texturou. V tomto případě je dostupný režim pro sportovní přenosy, který digitálně vylepšuje barvy - výsledkem by měly být realistické pleťové odstíny i svěží zelená. Projektor nabízí svítivost 2000 ANSI lumenů, kontrastní poměr 10 000:1 a 1,3násobný zoom. K dosažení stopalcové úhlopříčky je potřeba projekční vzdálenost 2,5 metru. O zvuk se stará jeden 10W reproduktor. Tento model se na českém trhu prodává s cenovkou 18 990 Kč včetně DPH.

Zdroj: Tisková zpráva BenQ